AUTORIDE

Galoše pre Gulivera

Pneumatika
Novinky
Publikoval Denis  

Možno si myslíte, že výkon strojov, ich nosnosť a všetky ostatné vlastnosti závisia najmä od dobrého technického stavu vozidla. Samozrejme, je to nepopierateľný fakt, oveľa dôležitejšie sú ale často práve pneumatiky a ich vlastnosti.

A ak potrebujete dobre obuť aj vášho Gulivera, mali by ste spozornieť, pretože to najlepšie pre vaše nákladné autá a stroje máme pre vás v ponuke.

Obsah

V čom sú väčšie pneumatiky iné?

Pneumatiky zosilneného dizajnu umožňujú zvýšiť napríklad nosnosť sklápača na 20 %. Ich cena je však logicky o niečo vyššia ako pri štandardných pneumatikách. No pri výbere správneho predajcu kvalitných EM pneumatík nebude táto investícia až tak veľká.Najlepšie vlastnosti pneumatík by ste rozhodne nemali nikdy podceňovať a pri vozidlách, ktoré musia zniesť obrovský náklad alebo váhu či tlak, to platí dvojnásobne.

Pneumatiky ako slon

Najväčšie pneumatiky majú dnes rozmer 59 / 80R63. Sériovo ich vyrábajú iba dvaja výrobcovia - Michelin a Bridgestone. Pneumatika Michelin 59 / 80R63 XDR má ultra hlboký behúň, vďaka ktorému vyniká dlhou životnosťou.

Váži viac ako 5 ton a toto obrie koleso môže vydržať zaťaženie nad 100 ton a obzvlášť vysoké nároky sa kladú aj na jeho pevnosť. V tomto ohľade zloženie pneumatiky obsahuje 890 kg ocele! Hlavným materiálom je, samozrejme, guma: obsahuje 3 850 kg pneumatiky - dosť na výrobu približne 600 kusov pneumatík na osobné vozidlá.

A ak by ste niečo podobné, menšie alebo väčšie hľadali aj u nás, stačí sa obrátiť na firmu Čemat, ktorá vám dodá pneumatiky 12-16,5 a inak špecificky veľké veľmi rýchlo.

Len im poriadne naložte

V našom chápaní sú zosilnené pneumatiky s vyšším indexom nosnosti. Líšia sa od bežných pneumatík pri použití vysoko pevných konštrukcií a typov kordov v kostre a páse či zosilnenej štruktúre pätky.

Pneumatiky so zosilnenou konštrukciou umožňujú prenášať väčšie zaťaženie ako bežné vozidlo, čo sa vám určite zíde na vašej stavbe alebo vo firme, ktorá s takýmito vozidlami pracuje. Aj keď sú možno obrovské, s ich zaobstaraním budete mať tie najmenšie problémy, pretože všetko za vás vyrieši cemat.sk