Aston Martin Valkyrie alebo tiež futuristická beštia, ktorá nie je určená iba na okruhy

Aston Martin Valkyrie
Novinky
Publikoval Denis

Aston Martin predstavil súčasnú podobu projektu, o ktorom sme ťa už dávnejšie informovali - označený ako AM-RB 001 vtedy poodhalil iba svoj exteriér, na ktorom sa zmenili niektoré prvky. Teraz nás však Aston Martin skutočne navnadil, a to nielen fotkami, ale aj technickými parametrami.

Podľa magazínu roadandtrack bude mať Aston Martin Valkyrie ohromných 1130 konských síl, pričom o takýto šialený výkon sa postará nepreplňovaný vidlicový dvanásťvalec o objeme 6.5 litra. Váha tohoto autíčka bude vďaka ľahkej karosérii z karbónových vlákien činiť 1030 kg. Zrýchlenie a maximálna rýchlosť zatiaľ nie sú známe, no už podľa spomenutých špecifikácií je jasné, že pôjde ohromné čísla.

Interiér tohoto futuristického modelu vyzerá ako kokpit nejakej vesmírnej lode poňatej v minimalistickom štýle. Volant je dokonca odnímateľný, pričom veľmi dôležitú rolu v riadení auta hrá aj OLED displej.

Naopak exteriér má zaujať netradičnými tvarmi a najmä dvoma tunelmi priamo pod autom, do ktorých by sa zmestilo aj ľudské telo. Vďaka tomu nepotrebuje Aston Martin Valkyrie žiadne ďalšie aerodynamické prvky na povrchu tela. A čerešničkou na torte sú obrovské dvere, otvárateľné nahor.