AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Ford prišiel s limitovanou edíciou GT Heritage, ktorá má pripomenúť veľké víťazstvo

Publikoval Denis

Ford pre svojich skalných fanúšikov poodhalil fotky špeciálnej edície, tzv. Heritage Edition, ktorá má pripomenúť víťazstvo na 24-hodinovom závode Le Mans. Táto edícia si s víťazným GT40 spred 50 rokov nemá veľmi čo povedať, pokiaľ sa teda bavíme o technických parametroch či tvaroch karosérie - Heritage 67’ GT je prakticky identické auto s modernou verziou Fordu GT, no zároveň v sebe nesie posolstvo víťazstva, ktoré ocení každý zanietený fanúšik.

Karoséria tohto auta je veľmi nápadne pokrytá farebnou schémou s číslom jeden MkIV GT40, ktorý kedysi šoférovali americkí závodníci Dan Gurney a A.J. Foyt. Heritage 67’ GT okrem divokej červenej a invazných pásov nesie navyše biele pásiky po okrajoch karosérie s nápisom “Ford” a 20 palcové hliníkové kolesá.

Čo sa interiéru týka, auto je vybavené červeným šitím na kožených sedadlách, červenými bezpečnostnými pásmi a rôznymi karbónovými prvkami ako napríklad vnútorný plášť dverí či konzola uprostred palubovej dosky. Každé auto dostane svoj vlastný identifikačný štítok, aby bolo jasné, že ide o originálny kus. Ford tvrdí, že limitované množstvo Heritage Edition Ford GT bude dostupné na rok 2018, čo nepochybne zvýši jeho hodnotu, ktorá bude časom narastať.

MkIV GT40 - je tam nejaká podoba, no nie?