Ford prišiel s limitovanou edíciou GT Heritage, ktorá má pripomenúť veľké víťazstvo

Ford GT Heritage
Novinky
Publikoval Denis

Ford pre svojich skalných fanúšikov poodhalil fotky špeciálnej edície, tzv. Heritage Edition, ktorá má pripomenúť víťazstvo na 24-hodinovom závode Le Mans. Táto edícia si s víťazným GT40 spred 50 rokov nemá veľmi čo povedať, pokiaľ sa teda bavíme o technických parametroch či tvaroch karosérie - Heritage 67’ GT je prakticky identické auto s modernou verziou Fordu GT, no zároveň v sebe nesie posolstvo víťazstva, ktoré ocení každý zanietený fanúšik.

Karoséria tohto auta je veľmi nápadne pokrytá farebnou schémou s číslom jeden MkIV GT40, ktorý kedysi šoférovali americkí závodníci Dan Gurney a A.J. Foyt. Heritage 67’ GT okrem divokej červenej a invazných pásov nesie navyše biele pásiky po okrajoch karosérie s nápisom “Ford” a 20 palcové hliníkové kolesá.

Čo sa interiéru týka, auto je vybavené červeným šitím na kožených sedadlách, červenými bezpečnostnými pásmi a rôznymi karbónovými prvkami ako napríklad vnútorný plášť dverí či konzola uprostred palubovej dosky. Každé auto dostane svoj vlastný identifikačný štítok, aby bolo jasné, že ide o originálny kus. Ford tvrdí, že limitované množstvo Heritage Edition Ford GT bude dostupné na rok 2018, čo nepochybne zvýši jeho hodnotu, ktorá bude časom narastať.

MkIV GT40 - je tam nejaká podoba, no nie?