Fast & Furious - 8 zaujímavostí zo zákulisia 8 filmov série

Dodge Charger
Zaujímavosti
Publikoval Denis

Je to už 17 rokov. Vtedy to začalo. Odvtedy sa môžeš pravidelne tešiť na každý nový film. Ak si fanúšikom týchto filmov, ktoré zachádzajú mierne do sci-fi, určite si ich videl veľa krát. Vieš presne, čo sa kedy udeje, aké auto sa objaví a aká hláška prichádza.

Zaujímavosťou sú však detaily zo zákulisia. Čo sa udialo počas nakrúcania. Aké autá boli skutočne použité do scén. Spoločne sa pozrieme pod kapotu jednotlivým dielom.

Obsah

Jednotka (The Fast and the Furious)

Pamätáš si na chromované nasávanie vzduchu do kompresoru na Dominicovom Dodge Charger R/T z roku 1970? Nebolo pravé. Vyrobili ho z plastu a natreli lesklou chrómovou farbou. Že ide o podvrh poznáš podľa klapiek. Tie sa neotvárajú a teda nereagujú na plyn.

Dvojka (2 Fast 2 Furious)

Nissan Skyline

Určite aj ty rád spomínaš na Paula Walkera, ktorý bol kľúčovou postavou. Jeho smrť ukončila éru vynikajúceho dua. Odborníkom na autá bol aj v skutočnosti. Hneď prvé auto, ktoré riadi v tomto filme, bolo jeho vlastné. Vo filme dokonca vyberal všetky autá, ktoré môžeš vidieť. Mnoho kúskov za volantom robil osobne a dal kaskadérovi voľno. Tiež mal rád pouličné závody.

Trojka (The Fast and the Furious: Tokyo Drift)

Tokio. To bola jazda. Han tam riadil VeilSide RX-7. Toto auto vyhralo ocenenie na autosalóne v Tokiu. Jeho cena je 150 000 dolárov. Štúdio ho dostalo za tretinu. Kompletne ho prerobili aj zvonku aj zvnútra.

Štvorka (Fast & Furious)

Koenigsegg CCR

V tomto filme začína nová éra. Scenár bol pôvodne napísaný na dvojku, v ktorej odmietol hrať Vin Diesel. V štvorke súhlasil pod podmienkou, že sa vráti aj Paul Walker. Druhou podmienkou bol štart novej trilógie.

Dominic tu jazdil na Chevrolet Chevelle SS z roku 1970. Brian si vybral Nissan Skyline GT-R R34. Herečka Michelle Rodriquez si kvôli tomuto filmu robila vodičský preukaz. Vo filme nevyzerala, že by potrebovala na zadné sklo “NOVÁČIK ZA VOLANTOM”.

Päťka (Fast Five)

Na začiatku filmu pri prepade vlaku si mohol vidieť monštrum, ktoré sa v skutočnosti volá Mongo. Bolo postavené na objednávku. Do trubkového rámu osadili kabínu z vojenského ťahača HEMTT a pridali motor Chevrolet V8 s výkonom 600 koní. To je skutočné monštrum.

Na konci filmu si rozdelili peniaze a vybrali sa splniť si svoje sny. Tej Parker a Roman Pearce si kúpili Koenigsegg CCXR. Vo filme tvrdia, že sú na svete iba 4 kusy. Neklamali.

Šestka (Fast & Furious 6)

Skoda Fabia Monte Carlo

Je to prvý diel série, kde môžeš vidieť, v ktorom sa objavili iné autá ako japonskej a americkej značky. Zahliadnúť si mohol Vauxhall, Alfa Romeo, Land Rover, Subaru, Lotus, BMW či Mercedes.

V jednej scéne sa na moste mihne aj policajná Škoda Fabia Combi.

Sedmička (Furious 7)

Film bol vyhlásený v roku za film s najviac chybami. Našli 41 nedostatkov. Napríklad viditeľný štáb, faktické chyby alebo zlá kontinuita scén.

230. To je počet vozidiel, ktoré zničili pri natáčaní sedmičky.

Osmička (The Fate of the Furious)

Myslíš, že Rock a Vin sú kamaráti? Tipuješ správne ak si myslíš, že nie. Dokonca majú medzi sebou také nezhody, že tvorcovia zmenili scény. Zabezpečili, aby sa videli čo najmenej, najlepšie vôbec.

Vin je nedochvíľny na nakrúcanie (niekedy meškal aj pár hodín). Rocka to nahnevalo a posťažoval sa svojim fanúšikom cez sociálne siete. A problém je na svete. Horšie ako baby, nie?

Na záver si pozri ukážky z tejto filmovej série od 1-8 časti: