Európsky obľúbenec Hyundai TUCSON dostane viaceré vylepšenia.

Hyundai TUCSON
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Hyundai Tucson debutoval už v roku 2004 a za dvadsať rokov si získal srdcia mnohých európskych vodičov. Len v roku 2023 sa z tohto kompaktného SUV v Európe zaregistrovalo 158 056 kusov.

Do marca 2024 sa v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobilo pre Európu už 746 836 kusov súčasnej štvrtej generácie Tucsonu, ktorá sa vyváža do 60 európskych aj niekoľkých mimoeurópskych krajín. Najviac predaných Tucsonov v Európe eviduje Hyundai v Nemecku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

V najbližších dňoch spúšťa Hyundai výrobu modernizovanej verzie svojho SUV bestselleru. Nový Tucson dostane rad aktualizácií, ktoré sa dotknú dizajnu, technológií, výbavy aj zostavy pohonných jednotiek.

Decentné osvieženie exteriéru

Nový Tucson si zachováva pokrokovú príťažlivosť svojich predchodcov a zároveň prináša nové aktualizácie. Tucson charakterizuje elegantný a moderný vzhľad a prepracované nárazníky vpredu a vzadu. V prednej časti vozidla bol prepracovaný dizajn „anjelských krídel“ s väčšími dennými svetlami a zachovaním zrkadlového efektu zasadeného do mriežky, ktorá bola zdokonalená povrchovou svetelnou úpravou, aby sa vytvoril pocit úplného osvetlenia.

Model sa môže pochváliť aj vylepšeným radom zliatinových diskov kolies a do ponuky exteriérových farieb pridáva päticu nových: Cypress Green Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic a Sailing Blue Pearl.

Športovo ladená výbava N Line je rafinovanejšia a elegantnejšia. Obsahuje predný a zadný nárazník so špeciálnym dizajnom, prepracovanú mriežku chladiča, 19-palcové zliatinové disky kolies v dizajne N Line, podbehy a lemy blatníkov kolies vo farbe karosérie.

Výraznejšie aktualizácie interiéru

Vo vnútri nový Tucson posúva komfort a pohodlie na novú úroveň a to vďaka množstvu noviniek, ktoré zlepšia zážitok z auta u vodiča aj ostatných cestujúcich. Okrem sedadiel a stredového obloženia dverí je interiér kompletne prepracovaný.

Zmeny sa dotkli palubnej dosky, stredového obloženia, volantu aj stredovej lakťovej opierky. Nový Tucson je vybavený dvomi zakrivenými 12,3-palcovými displejmi - jeden pre prístrojový panel a druhý pre infotainment. Aktualizácie sa dotkli aj duálneho automatického ovládania teploty či lakťovej opierky a vrchného obloženia dverí.

Úpravy sa nevyhli ani sedadlám nového Tucsonu. V ponuke budú s novým vzorom a novými materiálovými možnosťami, napr. v kombinácii látky a kože. Do ponuky pribudne aj nový farebný balík interiéru Cypress Green.

Výbava N Line prináša do interiéru svoj vlastný súbor charakteristických prvkov. Nechýba červené prešívanie sedadiel či volantu, a rôzne atraktívne detaily ako červený krúžok okolo tlačidla štart/stop, či textilné semišové a kožené čalúnenie sedadiel vo farbe Obsidian Black.

Nové technológie a matrixové svetlomety

Hyundai si uvedomuje kľúčovú úlohu technológií pri zvyšovaní radosti z jazdy u zákazníkov. Preto nový Tucson dostal do vienka množstvo inovatívnych funkcií.

Údržba a aktualizácie softvéru v Tucsone sú jednoduchšie vďaka bezdrôtovým aktualizáciám Over-the-Air (OTA). Vďaka nim bude vozidlo vždy vybavené najnovším softvérom. OTA aktualizácia navyše umožňuje prístup k ďalším funkciám na požiadanie (FOD) a najnovším funkciám navigácie a infotainmentu.

Tucson, ktorý sa môže pochváliť pôsobivým dvojitým zakriveným 12,3-palcovým displejom, ktorý prirodzene integruje funkcie prístrojovej dosky a infotainmentu, prináša nielen futuristický vzhľad, ale ponúka aj intuitívne a pohlcujúce rozhranie. Rozsiahly 12-palcový projekčný Head-Up displej (HUD) ešte viac zvyšuje zážitok z jazdy a poskytuje najdôležitejšie informácie priamo v zornom poli vodiča.

Neskôr v priebehu roka bude Tucson podporovať aj funkciu digitálneho kľúča Hyundai Digital Key 2.0 s ultra širokým pásmom. Táto technológia demonštruje záväzok značky k poskytovaniu špičkovej konektivity a kladie dôraz na pohodlie bez kompromisov v oblasti bezpečnosti. Táto pokročilá technológia digitálnych kľúčov eliminuje potrebu tradičných kľúčov. Umožňuje odomknúť auto zo vzdialenosti niekoľkých metrov a naštartovať ho bez toho, aby ste museli položiť smartfón na bezdrôtovú nabíjaciu podložku.

Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) s radarom je skvelá funkcia pre rodiny. Technológia upozorní vodiča, keď pri vystupovaní z auta zaznamená na zadných sedadlách pohyb.

Inteligentný systém predného osvetlenia (IFS) posúva vonkajšie osvetlenie nového Tucsonu na vyššiu úroveň. Technológia Matrix beam LED sa automaticky prispôsobuje podmienkam na ceste, aby zaistila optimálne osvetlenie pre vodiča a zároveň znížila oslnenie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Nové pokročilé funkcie pre maximálnu bezpečnosť

Zákazníci Tucson dlhodobo milujú pre vysokú úroveň jeho výbavy. Aj z toho dôvodu Hyundai vybavil štvrtú generáciu Tucsonu pôsobivým balíkom vylepšených funkcií.

V oblasti bezpečnosti ide nový Tucson nad bežný štandard, aby udržal svojich pasažierov v bezpečí. Vyniká pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča (ADAS), vrátane systému riadenia stability pri bočnom vetre (CWC), ktorý pôsobí proti silnému vetru pri vysokých rýchlostiach tak, že čiastočne brzdí a reguluje krútiaci moment riadenia, čím zlepšuje jazdnú stabilitu.

Nový Tucson je štandardne vybavený USB portami typu C, čím umožňuje rýchlejší prenos dát a možnosti nabíjania, ideálne pre rôzne zariadenia.

Benzín, nafta aj hybrid. Výber je na zákazníkovi.

Nový Hyundai Tucson bude v ponuke so spaľovacími motormi, ale aj ako mild hybrid, full hybrid a plug-in hybrid.

Zaujímavú novinku ponúkne plug-in hybridný pohon. Neskôr v priebehu roka bude dostupný nielen s pohonom všetkých kolies, ale aj s pohonom len prednej nápravy. Navyše s cieľom podporiť jazdu s nulovými lokálnymi emisiami výfukových plynov Hyundai predstavil druhú generáciu jazdného režimu Green Zone.

Funkcia geofencing je exkluzívna práve pre plug-in hybridný pohon a umožňuje plynulý prechod na čisto elektrickú prevádzku pri vjazde do určených nízkoemisných zón alebo oblastí s emisnými obmedzeniami.

Hybridné a plug-in hybridné varianty nového Tucsonu ponúkajú pri jazde v režime ECO regeneratívne brzdenie pádlami. To umožňuje vodičovi nastaviť intenzitu regeneratívneho brzdenia pomocou páčok radenia pádlami na volante, čím poskytuje tri úrovne ovládania spomalenia pre väčšie pohodlie a úsporu paliva.

Nový Hyundai Tucson potvrdzuje odhodlanie spoločnosti Hyundai prekonávať očakávania zákazníkov. Vďaka svojej víťaznej kombinácii štýlu, technológie a udržateľnosti zostáva dokonalou voľbou pre vodičov, ktorí túžia po tom najlepšom. Jeho výroba štartuje v apríli tohto roka a slovenský cenník bude k dispozícii v najbližších týždňoch.

Zdroje: hyundai.sk