Dovolenkovanie doma pritiahlo Slovákov k záhradkárčeniu: Pandémia zvýšila počet paliet s produktami na domáce práce o tretinu

Palletways zaznamenala výrazný medziročný nárast objemu prepravy produktov vrátane stavebného materiálu, kameniva, obkladov, dlažieb, substrátov a iných záhradných potrieb.JPG
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Neistota v súvislosti s cestovaním do zahraničia u Slovákov pretrvávala aj toto leto, preto väčšina trávila dovolenku v pohodlí domova. Tomu Slováci prispôsobili aj svoj voľný čas, čo sa odzrkadlilo aj na tovaroch, ktoré doručovali prepravné spoločnosti. Záujem o výrobky pre domácich majstrov či záhradkárov stúpol podľa údajov európskej siete Palletways až o tretinu.

Najnovšie dáta poukazujú na neustály rozmach internetových obchodov počas pandémie koronavírusu. K tým najobľúbenejším sa zaradili práve obchody s tovarom určeným pre domácnosť a záhradu, čo na svojich objednávkach pocítila aj najväčšia a najrýchlejšie rastúca sieť expresnej paletovej prepravy v Európe Palletways. Zmeny sa pritom netýkajú len Slovenska, ale od začiatku roka nástup paliet so záhradkárskymi potrebami cítiť vo všetkých európskych depách siete.

Podľa obchodného riaditeľa Palletways Group, Michaela Sterka, stúpla preprava výrobkov pre záhradkárov a domácich majstrov zhruba o 30 %. „Zvyčajne sa zákazníci začínajú zaujímať o svoje záhrady, domy či projekty „urob si sám“ začiatkom jari. Tento rok sme však zaznamenali nárast o takýto sortiment oveľa skôr. Pripisujeme to kombinácii vlny nových záhradkárov, domácich majstrov a rastúcemu počtu tých, ktorí v dôsledku pandémie trávia viac času na svojom dvore či záhrade,“ povedal Sterk. Očakáva pritom, že preprava záhradkárskych potrieb, substrátov, sadeníc či ďalšieho vybavenia pre domácich majstrov na paletách bude pokračovať aj nasledujúce mesiace a tiež počas budúceho roka. Tento rok sa do popredia Slovákov, ktorí trávili dovolenku doma, dostali napríklad aj vírivky.

Zaznamenali sme výrazný medziročný nárast objemu prepravy produktov vrátane stavebného materiálu, kameniva, obkladov, dlažieb, substrátov a iných záhradných potrieb prostredníctvom sk.palletways.com. Tímy našich partnerov po celom Slovensku pracovali mimoriadne tvrdo, aby zabezpečili spoľahlivý tok týchto sezónnych položiek,“ dodáva Marek Ondrejčák, country manager Palletways Slovakia.

Špeciálne doručovanie paliet až do domácností

Sieť Palletways nedávno uviedla na slovenský trh produkt určený špeciálne na dodávky do domácností. Nová služba s názvom P2C je určená pre spoločnosti, ktoré predávajú produkty priamo konečnému spotrebiteľovi a potrebujú spoľahlivého partnera na doručenie svojich výrobkov na miesto určenia.

Tešíme sa, že aj na Slovensku môžeme zabezpečovať prepravné služby firmám zaoberajúcim sa napríklad aj vybavením pre domácich majstrov, a to od záhradkárskych potrieb až po bytové doplnky. Máme kvalitne a zodpovedne nastavené procesy a služby pre rôzne priemyselné odvetia, vďaka čomu môžu maloobchodníci, ktorí hľadajú spoľahlivého a schopného partnera, bezpečne doručovať výrobky zákazníkom priamo k nim domov pomocou služby P2C,“ približuje Marek Ondrejčák.