AUTORIDE

Dôraz na udržateľnosť: STILL každoročne obnoví 8-tisíc vozíkov

STILL_Repasovanie vozíkov_1
STILL_Repasovanie vozíkov_3
STILL_Repasovanie vozíkov_4
STILL_Repasovanie vozíkov_2
STILL_Repasovanie vozíkov_1
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Pridaná hodnota vo výrobe, jazdené vozíky vo vynikajúcej kvalite, udržateľnosť a cirkularita – to sú témy, ktorým sa venuje značná pozornosť vo všetkých priemyselných odvetviach. Pre spoločnosť STILL, nemeckého experta na intralogistiku, sú riešenia orientované na zákazníka a vysoká miera zodpovednosti za zdroje samozrejmosťou už 35 rokov.

STILL každoročne aj so svojimi štyrmi centrami pre repasovanie v Európe vdýchne nový život približne 8 000 priemyselným vozíkom. A tento trend má stúpajúcu tendenciu.

Profesionálne zrepasovaný vysokozdvižný vozík sa na prvý pohľad nedá rozoznať od úplne nového vozíka. Rozdiel nie je badateľný ani pri záťažovom teste. Trh s jazdenou manipulačnou technikou sa výrazne rozrastá. Pribúdajú firmy, pre ktoré je kúpa už používaného vozíka najvhodnejším riešením.

Okrem finančného hľadiska čoraz častejšie rozhodujú aspekty ako dostupnosť, udržateľnosť, zodpovednosť za zdroje a znižovanie vlastnej produkcie CO². Popri ekologických energetických pohonoch, recyklácii a cirkularite je repasovanie starších vozíkov a ich opätovné využitie jednou z hlavných perspektívnych koncepcií v logistike.

35 rokov skúseností a rozširujúca sa sieť centier pre repasovanie

Už koncom 80. rokov minulého storočia začala spoločnosť STILL vykonávať generálne opravy ojazdených vozíkov na základe jednotných noriem kvality a ponúkať ich zákazníkom. Začala tiež budovať vlastnú sieť centier pre repasovanie, prvé vzniklo v roku 2008 v závode Stuhr pri Brémach, v roku 2014 nasledovalo ďalšie v poľskej Rokietnici a v roku 2017 v Lainate pri Miláne.

Nedávno otvorilo svoje brány štvrté renovačné centrum v tureckom Çerkezköy. Každoročne sa opraví a vráti do predaja až 8 000 kusov manipulačnej techniky. V rámci celej Európy si zákazníci môžu vyberať z približne 25 000 kusov jazdenej a následne repasovanej techniky, ktorá je v najvyššej kvalite a rýchlo dostupná - dokonca aj online.

Inteligentná alternatíva: Riešenia na mieru s jazdenými vozíkmi

Posledné roky sekundárny trh s vysokozdvižnými vozíkmi a skladovou technikou neustále rastie. Do istej miery je to aj pre rozširujúci sa trh s lízingami, no narastá aj samotný dopyt.

„Neprekvapuje nás to, keďže z ekonomického aj ekologického hľadiska má nákup použitej a repasovanej techniky zmysel pre čoraz viac zákazníkov. Aj pri zánovných vozíkoch im vie spoločnosť STILL ponúknuť riešenie na mieru,“ hovorí Andrej Král, vedúci prenájmu a predaja jazdenej techniky STILL Slovensko.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, prepracovaným procesom a starostlivo naplánovanému repasovaniu v centrách po Európe dokáže STILL držať tempo aj v tejto oblasti intralogistiky a je spoľahlivým partnerom.Dôvody, prečo si zákazníci spoločnosti STILL vyberajú jazdené vozíky, sú rôzne. Väčšinou ide o malé a stredne veľké firmy s priemerne náročnými prepravnými úlohami a bežným prevádzkovým časom vysokozdvižných vozíkov, ktoré však majú vysoké nároky na kvalitu a servis. Pri kúpe repasovaného vozíka STILL profitujú nielen z garantovanej kvality výrobcu, ale aj z komplexného a kvalifikovaného servisu spoločnosti STILL - za atraktívnu cenu a s okamžitou dostupnosťou.

Popri stredných a menších firmách sa čoraz viac zaujímajú o jazdenú manipulačnú techniku aj zákazníci s veľkými vozovými parkami a intenzívnou prevádzkou. Najmä pri prepravných úlohách, ktoré nezahŕňajú nepretržitú prevádzku, ako je napríklad nakladanie a vykladanie nákladných vozidiel, sú dobre využiteľné práve jazdené vozíky. Zmiešané flotily nových a repasovaných prémiových vozíkov sú pre mnohých našich zákazníkov atraktívnym spôsobom ako inteligentne spojiť efektívnosť a zodpovednosť - úplne bez kompromisov na jednej, či druhej strane,“ vysvetľuje Andrej Kráľ zo STILL Slovensko.

Kvalita a servis: nevyhnutnosť aj na trhu s jazdenými vozíkmi

Nevyhnutným predpokladom úspešného podnikania s použitým vybavením je vysoká kvalita zrepasovaných vozíkov a komplexný servis na úrovni nového vybavenia. Z tohto dôvodu má STILL zavedený už od roku 2003 jednotný celoeurópsky systém klasifikácie pre použité zariadenia. Vozíky radí podľa kritérií technológie, záruky, vzhľadu, veku a stavu batérie do kategórií bronz, striebro a zlato a definuje príslušnú renováciu v súlade so štandardizovanými procesmi. „Pre mnohých našich potenciálnych zákazníkov na sekundárnom trhu predstavuje strieborná kategória ideálnu rovnováhu medzi vysokým štandardom kvality a citeľnými finančnými úsporami,“ približuje kategorizáciu špecialista STILL. Vozík v tejto klasifikácii bol kompletne technicky otestovaný a zrepasovaný originálnymi dielmi STILL, vyčistený, opravený aj vizuálne a čerstvo nalakovaný.

STILL po renovácii garantuje v striebornej kategórii minimálne 70-percentnú kapacitu batérie. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na prvotriednu kvalitu aj pri servise jazdených vysokozdvižných vozíkov. Aj na túto manipulačnú techniku sa vzťahuje celý rozsah štandardného servisu STILL - od dostupnosti náhradných dielov až po cykly preventívnej údržby.