Dizajnové skice poodhaľujú nové vozidlo ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

ENYAQ iV Coupe
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

ŠKODA AUTO vďaka oficiálnym dizajnovým skiciam poodhaľuje nové vozidlo ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV. Karosársky variant kupé čisto elektrického vozidla ENYAQ iV s emocionálnejším vzhľadom vďaka vynikajúcej aerodynamike umožňuje ešte vyšší dojazd ako variant SUV. Skice ukazujú mierne sa zvažujúce línie strechy, zadnú časť s ostro lomenou hranou a bočné prahy vo farbe karosérie. Svetová premiéra modelu ENYAQ COUPÉ iV sa uskutoční 31. januára 2022 v Prahe.

Novým modelom ENYAQ COUPÉ iV značka ŠKODA rozširuje svoj prvý čisto elektrický modelový rad na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen o mimoriadne emocionálny variant. Bočné prahy lakované vo farbe karosérie a veľké kolesá umocňujú dynamický vzhľad nového štvordverového vrcholného modelu. Prepracovaná línia strechy následne automobilu ENYAQ COUPÉ iV pridáva eleganciu. Od B-stĺpika sa strecha mierne zvažuje smerom dozadu a plynulo prechádza do piatych dverí. Pohľad zozadu definuje nápis ŠKODA pod ostro lomenou hranou a zadné svetlá s pre značku typickým tvarom písmena C.

Prednú časť vozidla ENYAQ COUPÉ iV charakterizuje veľká a výrazná maska a úzke ostro rezané predné svetlomety, ktoré zvýrazňujú šírku vozidla. Skica okrem toho ukazuje aj výrazný športový dizajn predného nárazníka. Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV sa verejnosti prvýkrát predstaví v digitálnej podobe dňa 31. januára 2022 v Prahe.