AUTORIDE

Detaily nového SUV-čka od Škody sú odhalené. Nahliadnuť môžeš aj do interiéru

Novinky
Publikoval Denis  

Nástupca Yetiho je už pripravený a oficiálne bude predstavený už budúci týždeň v Štokholme, Škoda sa však rozhodla zmeniť meno tohto nového SUV-čka na Karoq. S Yetim by táto novinka nemala mať takmer nič spoločné a práve preto Škoda uverejnila niekoľko oficiálnych fotiek, ktoré majú poslúžiť ako teaser pred oficiálnym predstavením.

Tvary celej karosérie a interiéru sú zatiaľ neznáme, no podľa fotiek zameraných na predné a zadné svetlá môžeme s určitosťou povedať, že žiadnu podobnosť s Kodiaqom nevidíme. Zadné svetlá sú menšie a predné svetlá na druhú stranu oveľa ostrejšie. Navyše čo sa technológie týka, pravdepodobne pôjde o LED diódy ako už na predných tak aj na zadných svetlách, aj keď pôjde zrejme o výsadu tej najvyššej výbavy.

Okrem poodhalených detailov exteriéru bez kamufláže môžeme nahliadnuť aj do interiéru, hoci si z neho príliš neužijeme. Na palubovke panuje 9,2 palcový displej, pričom technologickou novinkou tohto modelu od Škody bude ovládanie gestami. Za príplatok dostane majiteľ Karoqu plne digitálne budíky, pričom ide o prvý model vybavený takouto technológiou. Vďaka posúvnym zadným radom sedadiel bude batožinový priestor navýšený až na 1810 litrov.

Čo sa týka technických parametrov, predbežne môžeme hovoriť o 5 variantoch modelu Karoq, počnúc od 1.0 TSI, 1.5 TSI, 1.6 TDI, 2.0 TDI a 2.0 TDI s pohonom všetkých štyroch kolies. Výkon v kW začína pri najslabšej verzii na 85kW a končí 140kW pri dvojlitrovom TDI-čku. Spotreba sa u všetkých typov pohybuje od 4,4l do 5,3l na 100km. Na ďalšie špecifikácie a fotky si však budeme musieť počkať.