Deflektory: Užitoční spoločníci pre vašu bezpečnú a pohodlnú jazdu

Deflektor
Novinky
Publikoval Denis

V niektorých chvíľach je ovládanie vozidla jednoduchšie a inokedy naopak dosť problematické. Zabrániť tomu môžete viacerými spôsobmi. V prvom rade je to dokonalá výbava všetkého, čo k tomu patrí, potom musíte disponovať dobrými jazdnými vlastnosťami a nakoniec mať doplnky, ktoré môžu bežný komfort ešte zvýšiť. Veci, ktoré vám to zaistia bez najmenších problémov, je dnes na trhu viac než dosť. Výhodou je, že si mnohé z nich môžete vybrať aj na internete.

Deflektory ako najlepšia ochrana pre exteriér vozidla:

Jedným z najúspornejších spôsobov, ako chrániť a zlepšiť exteriér ale aj interiér vozidla sú stále moderné deflektory. Chránia farbu od rôznych škrabancov, poskytujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri vozidla a zlepšujú jeho aerodynamickú výkonnosť. Každý šofér si ich môže inštalovať veľmi jednoducho, pretože tento proces nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti ani nástroje.

Každý nadšenec auta počul o deflektoroch, ale nie každý hneď vie, čo od tejto "stávky" mohol očakávať. Skúsime začať tým, že samotné slovo "deflektor" v angličtine znamená niečo ako odchyľovač alebo tienidlo.

Vychádzajúc z toho môže byť zrejmé, že deflektory sú rôzne automobilové aerodynamické príslušenstvá, ktorých hlavným účelom je optimalizácia a riadenie prietoku vzduchu vo vnútri a okolo vozidla. Môžete tak chrániť exteriér stroja pred rôznymi škrabancami a ďalšími malými poškodeniami, ale aj obohatiť svoju jazdu dodatočným komfortom.

Pri otvorenom okne vám dnu neprší alebo nesneží, čo znamená, že nemusíte mať neustále zapnutú klimatizáciu, ktorá je v mnohých prípadoch len dôvodom zbytočných zdravotných problémov.

V závislosti od účelu a funkčnosti existuje niekoľko základných typov deflektorov:

Deflektory kapoty:

Hlavnou funkciou týchto deflektorov je ochrana kapoty a čelného skla pred poškriabaním a malými poškodeniami. Pri rýchlostiach presahujúcich 70 kilometrov za hodinu môžu byť mnohé z nich spôsobené hmyzom, malými okruhliakmi, zrnami piesku a inými časticami, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu.

Deflektory okien:

Sú určené na ochranu samotných okien, rovnako ako interiéru vozidla, aby sa dnu a počas jazdy nedostal prach, spomínaný dážď alebo silný prievan. Deflektory okien tak umožňujú veľmi dobre optimalizovať cirkuláciu vzduchu v interiéri vozidla.

Zadné deflektory:

Ak si budete pri najbližšej príležitosti plánovať veľký nákup, nezabudnite na špeciálne vaničky do kufra, ktoré sa o všetok potrebný tovar postarajú. Možno si pri otváraní zadných dvier auta ale všimnete, že je pomerne špinavé. Zadné deflektory to môžu vyriešiť. Ich hlavnou funkciou je udržiavať čisté zadné okno aj pri náročných poveternostných podmienkach, napríklad počas dažďa alebo snehu.

Môžete si vybrať niečo podobné aj na svetlá, deflektory ale vo všeobecnosti ráz a charakter auta zmenia aj po dizajne a mnohí majitelia áut to vo svoj prospech využívajú ako jednu z najväčších výhod. Ako ste na tom Vy?

Obsah