AUTORIDE

Čo dal film Fast & Furious automobilovému svetu

BMW drift
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Kto už by nepoznal svetoznámu sériu fast end fúrijos alebo po našom rýchlo a zbesilo. Našiel si svojich miláčikov, ktorí sa tešia na každý nový film. Sú však aj takí, ktorí to neberú ako oddychovku a rozprávajú aké je všetko nereálne. Pohľad na namakané mašiny (a polonahé dievčatá) nenechá chladného žiadneho fanúšika automobilov. Sú lietajúce auta len nereálnou záležitosťou Holyvúdskeho štúdia?

Príprava na pouličné preteky, strhujúca hudba, zábery na baviacich sa ľudí, prestrihy na nádherné prdelky kombinované so zábermi na brutálne autá. Takto približne začína každý z rýchlej a bláznivej série.

Obsah

V roku 2001 prvýkrát zasadli za volant Paul Walker a Vin Diesel. Vtedy bol každý na inej strane zákona. Počas filmu si niekoľkokrát vymenili strany, tak že pri štvrtom diely už neviete, kto je dobrý a kto zlý. Kašlať však na to. Dodge Charger R/T 1970, do ktorého nastupuje Dom, dostáva do úžasu všetkých mužov.

Prehliadka nadupaných kár

Film poteší dušu aj keď nie ste fanúšikom prehnaných scén. Predsa len toľko športových áut, ako v tejto sérii, nenájdete v žiadnom inom filme.

Prvé filmy boli čisto iba o pretekaní a silných autách. Piaty diel bol prelomový a úžasnou naháňačkou cez Rio de Janeiro s niekoľkotonovým trezorom zapnutým za dve autá sa rozbehol kolotoč megaúspechov série.

V každom ďalšom dieli pridávali viacej trikov, pompéznosti, nečakaných zvratov a samozrejme luxusných automobilov. V siedmom dieli zničili 3 miliónové auto a nikomu to nevadilo..

“Vedeli ste, že...?” Ani jeden z hercov nehral vo všetkých dieloch. Najviac má samozrejme odohrané Vin, ale ani ten nehral v Tokijskej jazde.

Čo nám dala táto séria?

Každý si z filmu odnáša to svoje. Niekto nemôže prekusnúť riadiacu páku so 16 stupňami, lietajúce autá či tanky. Dal nám však pohľad na krásne autá v akcii s plným plynom. Úžasný zvuk motorov a tiež motiváciu zarábať tak, aby sme si ich mohli dovoliť. Ak hľadáte zábavu a uvoľnenie, môžete sa tešiť na devinu a desinu. Už ich pripravujú.

Na záver odpoveď na úvodnú otázku. Áno, lietajúce autá skutočne existujú a môže za to Slovák Štefan Klein, ktorý takýto voz vymyslel. Lieta však iným spôsobom ako tie vo filme.