AUTORIDE

Chystáš sa kúpiť si nové auto? Poradíme ti, kedy ho zoženieš za čo najnižšiu cenu

Inside the New Car Showroom | by mercedes818
Zaujímavosti
Publikoval Denis   — Aktualizované 

Zrejme každý milovník áut by chcel jedného dňa vlastniť úplne nové autíčko, ktoré pred ním nepoužíval nikto iný. Naštartovať a vidieť svietiť nulu ako počet najazdených kilometrov a mať niekoľkoročnú záruku je jednoducho lákavé.

Ak už sa chystáš kúpiť nové auto, mal by si vedieť, že čas na kúpu môže výrazne ovplyvniť jeho cenu. Nasledujúce tipy ti môžu ušetriť nemalé peniaze.

Obsah

Nové auto kupuj na konci každého štvrťroku

Ak sa práve blíži koniec štvrťroku, vhodná doba na kúpu nového auta je práve vtedy, pretože predajcovia áut sa snažia dodržať svoj štvrťročný predajný plán, za ktorý dostanú odmeny. Každý predajca chce plniť svoj plán predaja, a preto je práve počas tohoto termínu vhodná doba na zjednávanie rôznych benefitov pri kúpe auta.

Využi zľavy, ktoré ponúka predajca

Predajcovia automobilov majú množstvo výhodných ponúk a akčných modelov počas celého roka, pričom tieto akcie trvajú veľmi dlhú dobu. Pokiaľ teda nepotrebuješ nové autíčko okamžite, mal by si počkať na takúto výbornú príležitosť a neuponáhľať sa s kúpou. Opäť, predajcovia automobilov sa zameriavajú na veľké jednorázové akcie, behom ktorých ponúkajú výrazné zľavy na cene z dôvodu dodržania predajných kvót.

Sleduj kedy má prísť nový model alebo facelift

Pokiaľ má v najbližšiej dobe dané auto prejsť faceliftom alebo ho má nahradiť nový model, tento čas je naozaj vhodný na kúpu nového auta, hlavne z dôvodu veľkého zľavovania predošlých modelov (a toho, ktorý chceš práve kúpiť). Toto je daľšia dobrá príležitosť na vyjednanie vhodných podmienok a benefitov pri kúpe automobilu.

Záver

Rada na záver je, aby si vyčkal na vhodnú príležitosť a čas, kedy predajcovia automobilov ponúknu model auta, ktorý si si vybral, za čo najnižšiu možnú cenu. Ak ti samozrejme záleží na tvojej peňaženke.