Bugatti Chiron Sport 2019: Ľahký a vyladený k dokonalej jazde

Bugatti Chiron Sport
Novinky
Publikoval Denis

Bugatti Chiron je už teraz superšport, ktorého jazdné vlastnosti sú naozaj vyladené, rovnako ako jeho váha, no Bugatti zrejme cítilo potrebu posunúť laťku ešte o niečo vyššie. Dnes na Ženevskej Motor Show totiž predstavilo Chiron Sport, ktorý sa ukázal v divokej červenej farbe a s ešte ostrejšími tvarmi než jeho predchodca. Zároveň je zhruba o 18 kg ľahší ako klasický Chiron vážiaci 1996 kg a podľa Bugatti zvládol okruh Nardo o 5 sekúnd rýchlejšie.

Chiron Sport má vo výbave adaptívne tlmiče, ktoré sa však v tzv. Handling režime stanú o 10% tuhšie. Vďaka tomu auto drží lepšie v zákrutách a je len na šoférovi, kedy tento režim využije. Nemusí tak po celú jazdu obetovať komfort, ktorý sa v Handling režime samozrejme znižuje, keďže šofér musí vynakladať väčšie úsilie na riadenie auta. Chiron Sport sa síce nemôže pochváliť zvýšením výkonu, no pri 1479 konských silách mu zrejme navýšenie výkonu nebude chýbať.

Všetky jazdné režimy Chironu Sport profitujú z nového torque-vectoring systému na zadnej náprave, ktorý pomáha vozidlu najmä pri prejazde ostrými zákrutami. Nižšia váha Chironu Sport je výsledkom nových ľahších kolies a intenzívnejšieho používania karbónových vlákien. Tento materiál bol použitý dokonca aj na stieračoch.

Okrem toho dostane Chiron Sport do výbavy nový výfukový systém. Číslo 16 na prednom grile predstavuje 16-valcový motor, ktorý nie je pre Bugatti žiadnou novinkou. Cenovka z USA sa po hrubom prepočítaní na eurá vyšplhala na ohromných 2 640 000 eur, v českých korunách táto suma predstavuje 32 135 000 Kč.