AUTORIDE

BMW radu 8 sa odhalilo v zakamuflovanom šate v niekoľkých záberoch

BMW 8 rada - Coupe
Novinky
Publikoval Denis  

BMW Concept radu 8 bol podrobený intenzívnemu testovaniu na okruhu v Aprilia v Taliansku, ktoré slúži na optimalizáciu dynamiky jazdy vozidla. Okrem toho si však z trate odnieslo aj niekoľko fotografií v zakamulfovanom šate, ktoré si môžeš vychutnať vyššie po rozkliknutí galérie.

Na spomínanom testovacom okruhu v Taliansku, ktorý má dĺžku zrhuba 4 kilometre, sa testuje okrem zrýchlenia, brzenia aj riadenie, keďže ide o ideálne podmienky na vysokorýchlostné testy s vysokým koeficientom tenia. Program testovania nového BMW Concept radu 8 však ukázal, že ponúka skvelú dynamiku a je schopné spĺňať vysoký štandard, čo sa týka komfortu.

"Testovanie v najťažších podmienkach ukazuje, že náš koncept BMW radu 8 Coupe je v cieli. Dosiahnuté parametre dynamiky vozidla sú naozaj pôsobivé. Naši zákazníci a fanúšikovia sa môžu tešiť na skutočne športové vozidlo," hovorí Klaus Fröhlich, člen predstavenstva BMW AG, ktorý dohliada na testovací program v Taliansku.

Vysoký potenciál dynamiky vozidla je výsledkom mimoriadne úzkeho spojenia medzi sériovou výrobou a výrobou športových modelov. Nové BMW radu 8 Coupe sa vyvíjalo paralelne v úzkej koordinácii s BMW M8 a BMW M8 GTE. Zatiaľ čo prototyp BMW Concept radu 8 si prechádzal testami vytrvalosti, počas minulého víkendu sa v Daytone v USA odohrali preteky, na ktorých debutovalo BMW M8 GTE. V júni sa zúčastní 24-hodinových pretekov v Le Mans.

Získané poznatky z týchto závodných podujatí prinesú priamy prínos pre sériový vývoj BMW radu 8 Coupe.Rovnako tak budú nadobudnuté poznatky a know-how získaný z pretekov a testov podporovať vývoj nového BMW M8. V júni minulého roku bol prototyp nového BMW M GmbH prezentovaný počas 24-hodinových pretekov na Nürburgringu.

* Vzhľadom na štatút prototypu vozidla budú technické informácie ako spotreba paliva, emisie CO2 atď. Oznámené neskôr v tomto roku.