BMW prišlo s konceptom dlho očakávanej Z4. Čo hovoríš na futuristický dizajn?

BMW Z4
Novinky
Publikoval Denis

BMW nás pred niekoľkými dňami potešilo správou o svojej novinke, ktorou je dlho očakávaná Z4. Návrhári sa rozhodli vytvoriť prednú časť auta pripomínajúcu žraločí nos, ktorý sa tiahne až k čelnému sklu. Na rozdiel od tradičných svetlometov BMW, pri novej Z4 sú svetlomety umiestnené na oboch stranách vertikálne a sú zatlačené až na okraj.

Karoséria nového konceptu BMW Z4 je pokrytá nádhernou oranžovo-hnedou kolórou, ktorá doslova ladí s pozadím vyprahnutého kaňonu, hoci predpokladáme, že takýto roadster sa bude aj tak používať v iných lokalitách. Široké bočné lamely a charakteristická BMW mriežka dotvárajú finálny vzhľad auta, ktoré stojí na 20 palcových kolesách z ľahkých zliatín.

Zadná časť vozidla je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou celkom vyrovnaná, dominujú podlhovasté zadné svetlá, dvojitý výfukový otvor a vertikálne vzduchové otvory na okraji zadnej časti auta.

Nový koncept využíva celú radu nových technológii, od digitálnych budíkov až po head-up displej. Interiér medzi vodičom a spolujazdcom nie je rozdelený len opierkou na ruky, ale aj farbou - kým sedadlo a všetky prvky na strane vodiča dostali matnú čiernu farbu, strana spolujazdca prevzala farbu karosérie.

Za zmienku stojí aj fakt, že toto auto zdieľa šasi s nadchádzajúcou Suprou. Koncept Z4 bude spolu s konceptom BMW radu 8 vystavený počas víkendu Pebble Beach, do predaja by sa mal dostať až v priebehu roku 2018. Tak čo, zaujal ťa tento počin od Nemeckých susedov?