BMW M5 Competition bude rýchlejší a ponúkne výkon až 617 konských síl

BMW M5 Competition 2019
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Samotná M5 je rýchla. BMW však neustále posúva svoje hranice

Je to len niekoľko mesiacov, čo sa nová M5 dostala do predaja, no BMW na seba nenechalo dlho čakať a už prišlo s novou, vylepšenou verziou na rok 2019, tzv. M5 Competition. Štandardná M5 ponúka výkon zhruba 600 konských síl, pričom z 0 na 100 km/h zrýchli za ohromné 2.8 sekundy, no BMW to očividne nestačí.

M5 Competition ponúkne o 17 konských síl naviac, celkový výkon tak dosiahne 617 koní. Tento nový model nie je žiadnou extrémne prepracovanou verziou štandardnej M5, BMW sa zameralo skôr na zvýšenie výkonu. Softvérová úprava je zodpovedná za spomínaných 17 konských síl naviac oproti štandardnej M5, pričom M5 Competition dostal pod kapotu V8 preplňovaný dvojicou turbodúchadiel o objeme 4.4 litra.

Krútiaci moment 750 Nm síce nie je vyšší, no je dostupný pri nižšom spektre otáčok než je tomu pri štandardnej M5. Dvadsať palcové kované disky z ľahkej zliatiny a športový výfuk spolu s prepracovanými tlmičmi spolu s niekoľkými drobnými úpravami tvoria vonkajšie úpravy, no v prípade M5 Competition je v prevahe predovšetkým kalibrácia softvéru.

Je naozaj pozoruhodné, za aký krátky čas dokážu výrobcovia zvýšiť výkon a prísť s novým modelom, ktorý posúva limity toho predošlého.