BMW M4 CS ponúkne 454 konských síl, no milovníci manuálnej prevodovky zaplačú

BMW M4 CS
Novinky
Publikoval Denis

Ak už si počul o M4-ke GTS z minulého roku, možno ťa množstvo konských síl na jej novom súrodencovi neprekvapí. Tá sa totiž mohla pýšiť až 500 konskými silami a exkluzivitu jej dodávalo aj to, že napríklad do USA sa odoslalo iba 300 kusov. Keďže nová M4 CS postráda systém vstrekovania vody (ktorý bol použitý pri GTS verzii), je pochopiteľné, že výkon bude o trochu nižší, no s počtom 454 konských síl ide stále o naozaj slušný výkon.

Vďaka 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovke (žiaden manuál) dokáže BMW M4 CS zrýchliť z 0-100km/h už za 3,9 sekundy, pričom maximálnu rýchlosť dosiahne pri 280km/h. BMW tvrdí, že nastavenie podvozku na M4 CS je viac menej rovnaké ako pri ostatných modeloch s Competition Package, no CS verzia bude mať vylepšené adaptívne tlmiče pre lepší výkon a off-road. Okrem toho bude CS vybavený novými 19 palcovými kolesami na prednej náprave a 20 palcovými na zadnej.

Exteriér odráža vzhľad výkonného autíčka, ktoré je pripravené vyraziť, a to rovno na závodnú trať. Spojler, kapota a strecha sú vyrobené z karbónových vlákien, vďaka čomu je auto ľahšie. Interiér v koži ti má pripomenúť, že CS verzia je športovejšia než klasická M4-ka, aj keď navigácia a rádio zostali nezmenené.

Vylepšené BMW M4 CS dokázalo zvládnuť trať Nurburgring za 7:38, čo je o 10 sekúnd pomalšie ako GTS verzia, no o 14 sekúnd rýchlejšie ako klasické M4 coupé. Cenovka tohto auta začína na 116 900 eur, čo je dosť vysoká suma. BMW však oficiálne potvrdilo, že vyrobí ďalšie verzie s označením CS, čiže je možné, že už čoskoro sa dočkáme M2 CS verzie, ktorý by mohol prekvapiť.