AUTORIDE

Baby driver - 5 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel

Subaru WRX
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Ak máš rád autá a zároveň aj filmy, tento ti ujsť nemohol. Príbeh, ktorý sa celých 112 minút hýbe medzi komédiou a drámou zaujal viaceré kategórie divákov. Hlavný hrdina, ktorý má skoro celý film v ušiach sluchátka je niečím novým, originálnym. Vynikajúce šoférske zručnosti zaujmú už od prvej scény. Hudba, ktorá ladí do filmu. Alebo film, ktorý ladí do hudby? Môžeš si vybrať. V prípade, že čítaš tieto riadky, film ťa zaiste zaujal. Chceš vedieť čo zaujímavé sme pripravili. Zrejme budeš prekvapený.

Úžasné Subaru WRX

Obsah

Toto auto si mohol vidieť v úvodnej naháňačke. Aj teba dostala a vďaka nej si z úžasom pozeral ďalej? Táto japonská beštia bola použitá vo filmoch F&F3 a F&F6. Je to hlavne preto, že je WRX veľmi dobre upraviteľné kaskadérske scény.

Aby Baby dokázal driftovať, museli tvorcovia zmeniť pohon 4x4 len na zadný náhon. Skvelým driftom pomohol doplnený stredový diferenciál a zvýšenie výkonu. Režisér Edgar Wright sa nechal počuť, že vo filme neboli použité žiadne špeciálne efekty. Všetko si odmakali kaskadéri.

Bellbottoms

Celkovo použili vo filme 43 pesničiek. Avšak táto odštartuje celý film a naladí diváka na správnu vlnu.

Prečo práve táto skladba?

Ak by nebolo nej, zrejme by nebol ani film.

Režisér počúval túto skladbu od skupiny Jon Spencer Blue Explosion v pohodlí svojej obývačky doma. Pri počúvaní si predstavoval dokonalú naháňačku. Je len málo ľudí, ktorí dokážu vystavať celý príbeh na jednej pesničke. Edgar Wright k nim rozhodne patrí.

Ocenenia

Film bol nominovaný na 29 ocenení z toho 14 sa mu podarilo vyhrať. Asi ťa moc neprekvapí, že to boli hlavne ocenenia za hudbu a strih. Na tejto scéne valcoval všetkých konkurentov.

Film získal ocenenie od Americkej rady filmových kritikov v kategórii najlepších 10 filmov roku 2017.

(Ne)predvídateľnosť

V jednej recenzii sa uvádza, že je film absolutne predvídateľný. Vôbec s tým nesúhlasím. Možno autor recenzie už dopredu vedel, že Baby skončí vo väzení a ako sa to celé odohrá.

Pre mňa bol film zaujímavý a vôbec som netušil, čo sa bude diať ďalej. Bolo absolútne jasné, že na konci bude hlavný hrdina šťastný a všetko sa na dobré obráti. Avšak cesta, ktorá k tomu viedla, bola plná zvratov, nečakaných momentov a rozdielnych charakterov postáv, ktoré dodali filmu tú správnu štavu.

Rozdiely oproti sérii F&F

Asi hlavným rozdielom je, že tento príbeh by sa skutočne mohol stať. Žiadne lietajúce autá a žiadne špeciálne efekty (vraj). V posledných snímkach F&F vidieť pompéznosť zapríčenú poriadnym rozpočtom.

Baby driver napriek menšiemu rozpočtu 34 mil. dolárov (už po prvých týždňoch rozpočet 4x prekonal) dokázal osloviť obrovské publikum a pritiahnúť hviezdy ako Kevin Spacey a Jamie Foxx. Možno v druhom pokračovaní budú aj tie autá lietať.

Ešte pred odchodom si vychutnaj skvelú úvodnú scénu, ktorá ťa možno naladí opäť ti pozrieť tento film alebo ho vidieť po prvý raz, čo rozhodne odporúčame.