Baby driver - 5 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel

Subaru WRX
Zaujímavosti
Publikoval Denis

Ak máš rád autá a zároveň aj filmy, tento ti ujsť nemohol. Príbeh, ktorý sa celých 112 minút hýbe medzi komédiou a drámou zaujal viaceré kategórie divákov. Hlavný hrdina, ktorý má skoro celý film v ušiach sluchátka je niečím novým, originálnym. Vynikajúce šoférske zručnosti zaujmú už od prvej scény. Hudba, ktorá ladí do filmu. Alebo film, ktorý ladí do hudby? Môžeš si vybrať. V prípade, že čítaš tieto riadky, film ťa zaiste zaujal. Chceš vedieť čo zaujímavé sme pripravili. Zrejme budeš prekvapený.

Úžasné Subaru WRX

Farebne auto

>Toto auto si mohol vidieť v úvodnej naháňačke. Aj teba dostala a vďaka nej si z úžasom pozeral ďalej? Táto japonská beštia bola použitá vo filmoch F&F3 a F&F6. Je to hlavne preto, že je WRX veľmi dobre upraviteľné kaskadérske scény.

>Aby Baby dokázal driftovať, museli tvorcovia zmeniť pohon 4x4 len na zadný náhon. Skvelým driftom pomohol doplnený stredový diferenciál a zvýšenie výkonu. Režisér Edgar Wright sa nechal počuť, že vo filme neboli použité žiadne špeciálne efekty. Všetko si odmakali kaskadéri.

>Bellbottoms

/h2>

>>Celkovo použili vo filme 43 pesničiek. Avšak táto odštartuje celý film a naladí diváka na správnu vlnu.

>>Prečo práve táto skladba?

>>Ak by nebolo nej, zrejme by nebol ani film.

>>Režisér počúval túto skladbu od skupiny Jon Spencer Blue Explosion v pohodlí svojej obývačky doma. Pri počúvaní si predstavoval dokonalú naháňačku. Je len málo ľudí, ktorí dokážu vystavať celý príbeh na jednej pesničke. Edgar Wright k nim rozhodne patrí.

>>Ocenenia

>>Film bol nominovaný na 29 ocenení z toho 14 sa mu podarilo vyhrať. Asi ťa moc neprekvapí, že to boli hlavne ocenenia za hudbu a strih. Na tejto scéne valcoval všetkých konkurentov.

>>Film získal ocenenie od Americkej rady filmových kritikov v kategórii najlepších 10 filmov roku 2017.

>>(Ne)predvídateľnosť

>>V jednej recenzii sa uvádza, že je film absolutne predvídateľný. Vôbec s tým nesúhlasím. Možno autor recenzie už dopredu vedel, že Baby skončí vo väzení a ako sa to celé odohrá.

>>Pre mňa bol film zaujímavý a vôbec som netušil, čo sa bude diať ďalej. Bolo absolútne jasné, že na konci bude hlavný hrdina šťastný a všetko sa na dobré obráti. Avšak cesta, ktorá k tomu viedla, bola plná zvratov, nečakaných momentov a rozdielnych charakterov postáv, ktoré dodali filmu tú správnu štavu.

>>Rozdiely oproti sérii F&F

>>Asi hlavným rozdielom je, že tento príbeh by sa skutočne mohol stať. Žiadne lietajúce autá a žiadne špeciálne efekty (vraj). V posledných snímkach F&F vidieť pompéznosť zapríčenú poriadnym rozpočtom.