AUTORIDE

Audi pracuje na vývoji hybridu RS7, ktorý bude mať výkon 700 koní

Audi RS7
Novinky
Publikoval Denis  

V súčasnosti najsilnejšie Audi RS7, aké môžeš vidieť jazdiť na ceste, má 605 konských síl (titulná fotografia článku). Bez akýchkoľvek pochybností ide o poriadne vysoké číslo (obzvlášť na sedan) a zrejme len málo vodičov by nad takýmto výkonom mávlo rukou. No keďže technológia sa neustále vylepšuje a počet koníkov pod kapotou narastá, Audi pracuje na tom, aby do hybridu RS7-mičky pridalo ešte 100 konských síl naviac!

Podľa magazínu Evo, Audi uvažuje o dvoch variantoch novej generácie RS7, a to základný model o výkone 650 konských síl a hybrid o výkone cez 700 konských síl. Marc Lichte, vedúci dizajnu Audi, pre magazín Evo túto informáciu potvrdil a dodal, že nová generácia RS7 si vypožičia hnacie ústrojenstvo práve z Porsche Panamera Turbo a v prípade hybridného modelu Audi pôjde o hnacie ústrojenstvo z Turbo S E-Hybrid.

Audi plánuje vo veľkom, keďže do novej generácie S8-mičiek chce použiť práve vidlicové osemvalce (V8). Do novej A8-mičky by mal ísť naopak vidlicový šesťvalec (V6) o objeme 6.0 litra. No a napokon nová A7 by mala mať pohon všetkých štyroch kolies, hoci nás najviac zaujíma práve nová generácia RS7, ktorá by sa mala dostať do predaja už budúci rok. Ak vezmeme do úvahy súčasný výkon RS7-mičiek, nová generácia ponúkne skutočné nadupané stroje.