logo autoride automagazin auta vsetko o autach
arrow_upward

Aston Martin Valkyrie bude hyperšport o výkone 1160 konských síl!


Aston Martin a hypešport s názvom Valkyrie síce nie je žiadnou novinkou, no o oficiálnych parametroch až donedávna nepadlo žiadne vyhlásenie. Aston Martin však potvrdil, že hypešport Valkyrie bude dosahovať 1160 konských síl pri 10 500 otáčkach za minútu a maximálny krútiaci moment sa bude držať pri hranici 900 Nm pri 6000 otáčkach za minútu!

Valkyrie je vybavená nepreplňovaným vidlicovým dvanásťvalcom (V-12) o objeme 6.5 litra, ktorý je spárovaný s KERS hybridným systémom od chorvátskej spoločnosti Rimac. V decembri minulého roku Aston Martin predstavil motor, ktorého výkon činí 1000 konských síl, nezahŕňal však kombináciu s hybridným systémom. Nové parametre motora vrátane hybridného systému ohlásil Aston Martin na Twitteri na svojom oficiálnom účte.

Tieto parametre však nie sú nejak prekvapujúce, keďže sa bavíme o hyperšporte, no neznamená to, že nejde o ohromné čísla. Keď sa nad tým zamyslíme, Valkyrie bude dosahovať o 130 koní viac ako McLaren Speedtail a rovnaký výkon ako dvomi turbodúchadlami preplňovaný Koenigsegg Agera RS s V8 pod kapotou.

Aston Martin postaví celkovo 150 modelov Valkyrie.