Aston Martin Racing Vantage GTE ti so svojím agresívnym vzhľadom vyrazí dych!

Aston Martin Vantage GTE
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Aston Martin Racing nám poodhalil svoje nové Vantage GTE, hoci len prednedávnom spôsobil klasický Vantage rozruch. Táto nová beštia, ktorá za svojím menom nesie ešte dodatok GTE, vyzerá naozaj agresívne a ani zďaleka to nezostáva iba pri vzhľade.

Vantage GTE je určený na takzvaný World Endurance Championship 2018, respektíve vytrvalostný šampionát, ktorý vo svojom programe zahŕňa aj známy závod 24 hodín Le Mans. Ako už meno Vantage GTE napovedá, toto auto bude zaradené do GTE kategórie v spomínanom šampionáte, rovnako ako jeho predchodca V8 Vantage GTE.

Šasi nového Vantage GTE je postavené na hliníkovej kostre (podobne je konštruovaný aj klasický Vantage), pričom karoséria je tvorená karbónovými vláknami pre zníženie hmotnosti. Nedalo by sa nevšimnúť si obrovské zadné krídlo, na ktorom by sa mohol človek pokojne vyspať, či mohutné vetracie otvory na kapote.

A čo ukrýva Vantage GTE pod kapotou? Tak ako aj jeho súrodenec, ktorý bude jazdiť po uliciach a klasických cestách, je závodné GTE vybavené vidlicovým osemvalcom o objeme 4.0 litra, ktorý dodáva výkon viac ako 530 konských síl a krútiaci moment 700 Nm.

Nový Aston Martin Vantage GTE uvidíme jazdiť najskôr v roku 2018 na Spa-Francorchamps v máji, no už teraz sa nevieme dočkať.