Apríl priniesol najširšiu ponuku inzerovaných vozidiel v tomto roku

AAA Auto Škoda
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Rebríčku celkovo dominuje Škoda Octavia

Slováci mali v apríli k dispozícii najväčší počet inzerovaných jazdených vozidiel zo všetkých doterajších mesiacov tohto roku. V porovnaní s februárom sa ponuka na trhu inzerovaných vozidiel na Slovensku rozšírila o viac ako 6 600 vozidiel, na takmer 51 700 áut. Približne polovicu z nich ponúkali súkromné osoby. Väčšinu stále tvoria dieselové autá.

Najčastejšie ponúkaným autom je Škoda Octavia, pred Volkswagenom Passat a Škodou Fabia. V kategórii SUV dominuje ponuka BMW X5. V medzimesačnom porovnaní len mierne stúpol počet vozidiel na elektrický pohon, LPG a hybridov. Tieto výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy siete autocentier AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vyhodnocuje.

Top 10 najinzerovanejších jazdeniek apríl 2018

V apríli bola na Slovensku najširšia ponuka inzerovaných vozidiel v tomto roku. V porovnaní s februárom sa ponuka rozšírila o viac ako 6 600 vozidiel, zo 45 011 na 51 693. Oproti marcu nárast už nebol taký výrazný, stúpol o vyše 700 vozidiel. Približne polovicu z týchto vozidiel ponúkali súkromné osoby. „Trend ponuky dieselových oproti benzínovým vozidlám sa výrazne nezmenil. Stále je inzerovaných približne raz toľko áut na dieselový pohon ako tých benzínových. Na druhej strane je ale potrebné povedať, že z týchto dieselových áut je veľké množstvo z dovozu. V prípade benzínových je zase väčšina s pôvodom zo Slovenska. Aj zo skúseností s preferenciami našich zákazníkov vieme, že autá zo Slovenska sú pre ľudí podstatne dôveryhodnejšie, keďže zväčša nemajú problém s dokladovaním kompletnej histórie vozidla, čo u dovážaných áut býva problémom často,“ komentuje aktuálnu situáciu s vozidlami na naftu prevádzkový riaditeľ medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO Petr Vaněček.

Z aprílových štatistík ponúkaných vozidiel vyplýva, že v medzimesačnom porovnaní len mierne stúpol počet áut na alternatívne pohony a tak sa ekologicky šetrnejším pohonom na Slovensku stále nedarí výraznejšie sa presadiť. Vozidiel na elektrický pohon je v slovenskej ponuke v porovnaní s ostatnými vozidlami stále veľmi málo. V apríli ich bolo na trhu jazdených vozidiel spolu len 36. O niečo viac bolo automobilov na CNG - 48 a hybridov - 122. Výraznejšie zastúpenie už majú autá na LPG, ktorých bolo v ponuke presne 1300.