Logo Autoride.sk

Ako si vybrať elektróny?

Publikoval Denis -

Jedným z overených spôsobov, ako prinavrátiť vášmu automobilu zašlú slávu, je kúpa nových diskov. Elektróny dokážu s vaším štvorkolesovým miláčikom spraviť skutočné zázraky. Stačí len vedieť ako na to.

Správne rozmery


Úplne na začiatku je dobré rozmyslieť si, aké veľké elektróny chcete mať na svojom aute. V súčasnosti patria k najpoužívanejším 17” elektróny, prípadne elektróny s priemerom 16″ či 15″ v závislosti od konkrétneho auta. Nesmiete však zabudnúť, že ak si na svoj automobil vyberiete inú veľkosť, ako je zapísaná v technickom preukaze, musíte si zabezpečiť aj nové pneumatiky a všetko nechať zapísať. Dôležitá je aj hodnota ET, ktorá označuje zális elektrónu v milimetroch. Platí, že čím vyššia je táto hodnota, tým viac je koleso schované a naopak.

Vyberte si farbu


Možno sa to nezdá, ale pri výbere elektrónov je vhodné dbať aj na správny výber farby. Na to potrebujete buď dobrý vkus, alebo radu skúseného oka. Automobil získa zaujímavý a luxusný vzhľad napríklad pomocou výrazných farieb. K automobilovým nadšencom nepochybne patria aj pestrejšie farby elektrónov - zelená, modrá či ružová. Určite ich zvážte ak ste vlastníkom športového auta. V prípade rodinného auta radšej siahnite po čiernej alebo striebornej klasike. Takéto disky pôsobia elegantne a decentne.

Zorientujte sa v trendoch


Ak radi držíte krok s módou, určite tomu prispôsobte aj elektróny vášho auta. S rýchlo sa meniacim dizajnom automobilov sa mení aj dizajn elektrónov a ich trendy. Určite to však nemusí znamenať, že tie, čo ste kúpili minulý rok, už nie sú moderné. Dbajte aj na to, že každému autu svedčí iný typ elektrónov. Ich výber je veľmi široký, takže si určite vyberie každý.
Diskusia: Ako si vybrať elektróny?
G