Ako sa správne starať o interiér a exteriér automobilu a na čo netreba zabúdať?

Umývaniee auta
Návody
Publikoval Denis  —  Aktualizované

Nielen kožený interiér, ale aj textilné sedadlá si vyžadujú starostlivosť. Čím viac sa automobil používa, tým pravidelnejšiu údržbu sedadiel si vyžaduje. V rámci údržby textilných sedadiel sa na väčšie znečistenia používa tepovanie.

Ak sa škvrny nachádzajú len na malej ploche, je možné ich odstrániť pomocou špeciálneho čistiaceho prípravku, ktorý však nenanášam priamo na látku, pretože by sa na tejto ploche vytvorili škvrny od čistiaceho prostriedku.

Obsah

Ako často auto tepovať

Pri bežnom používaní automobilu by si mal interiér vytepovať aspoň raz ročne. Avšak pred tým, ako sedadlá začneš tepovať, je potrebné, aby si ich dôkladne povysával, a to najmä vtedy, ak používaš návleky či poťahy na sedadlá, za ktorými sa hromadí veľké množstvo prachu a iných nečistôt.

Ako na prepáleniny od cigariet

Ak sa na sedadlách tvojho automobilu nachádzajú prepáleniny od cigariet, je možné nechať si ich opraviť v rôznych špecializovaných firmách. Za opravu si však zaplatíš nie veľké, no zasa ani malé peniaze.

Opravu prepálenín od cigariet je však možné vykonať aj podomácky, a to tak, že na prepálené miesto nalepíš pomocou lepidla na textil potrebný rozmer pokrčenej látky, ktorá má rovnakú farbu či vzor ako sededlá automobilu. Samozrejme, tento výsledok nebude 100%, no opravené miesto bude vyzerať oveľa estetickejšie ako len samotná prepálenina.

Nezabúdaj na to, že čisté a nablýskané auto vyzerá krajšie, drahšie a aj ty sa v ňom cítiš lepšie.