AUTORIDE

AAA AUTO otvorí päťdesiatu pobočku, expanzia pomôže cieľu predať 100 000 áut

TK-foto
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Na Slovensku sa otvára prvá pobočka požičovne vozidiel Mototechna Drive

Skupina AURES Holdings v tomto roku zrýchľuje svoju expanziu. Od prvého apríla fungujú tri nové pobočky AAA AUTO v Poľsku a Maďarsku, ďalšie dve sa v Poľsku otvoria v priebehu pár týždňov a do konca roka bude nasledovať niekoľko ďalších. Vzniklo call centrum v poľských Katoviciach a v priebehu mesiaca bude sprevádzkovaná prvá zahraničná pobočka požičovne vozidiel Mototechna Drive na Slovensku. Expanzia je hlavným nástrojom k dosiahnutiu tohtoročného ambiciózneho cieľa predať v skupine až 100 000 vozidiel. Skupina by tak prekonala rekord 83 000 z vlaňajšieho roka.

Chceme využiť rýchly rozvoj poľského trhu, kde sme medziročne narástli o 53 % a v tomto roku sa nám zatiaľ darí rovnako. Tohtoročný plán pre Poľsko je 16 000 predaných áut, čo sa začína blížiť celkovým predajom nášho doteraz druhého najväčšieho trhu, teda Slovensku. V Poľsku pritom zatiaľ stále máme menej pobočiek ako na Slovensku, avšak obsluhujú väčšie regióny. Spolu s plánovaným rastom v Maďarsku veríme, že by sme sa v tomto roku mohli výrazne priblížiť k hranici 100 000 predaných áut,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO. Nová výkupná pobočka funguje od 1. apríla v Bialsko-Bialej v Poľsku a v Maďarsku majú „Áčka“ novú výkupnú pobočku v Miskolci a fullservisovú v Budaörsi na okraji Budapešti.

V prvom kvartáli zatiaľ skupina predala 20 000 vozidiel, do výsledkov však novo otvárané či rozširované pobočky, ktorých vplyv sa prejaví neskôr v priebehu roka, ešte nezasiahli. „Vo februári sme napríklad presťahovali do väčšieho areálu pobočku v poľskom Krakove, ktorá má už teraz skvelé výsledky. I vďaka tomu aktuálne predávame v Poľsku o 75 % viac vozidiel ako pred rokom. V Maďarsku už nám kapacitne nestačila jedna pobočka pre Budapešť, preto sme otvorili ďalšiu aj na opačnej strane mesta,“ poznamenala Karolína Topolová.

Najobľúbenejšie vozidlá v predajoch skupiny

V prvom kvartáli bola najpredávanejšou jazdenkou v sieti AAA AUTO Slovensko tradične Škoda Octavia nasledovaná Škodou Fabia a Volkswagenom Passat. Zmena oproti rovnakému obdobiu minulého roka nastala až na štvrtej pozícii, na ktorú poskočila Kia Sportage z deviatej priečky.

Inovácie

Rast spoločnosti ďalej podporí pokračujúce zavádzanie inovácií. Vlani vzniklo v rámci skupiny inovačné laboratórium AuresLab, ktoré prišlo s projektmi predaja investičných vozidiel, zriadenia špeciálneho segmentu predaja vozidiel na alternatívne pohony a elektromobilov, spustenia autopožičovne a carsharingu pre firmy a predaja vozidiel on-line.

V súčasnej dobe tieto projekty úspešne bežia v Českej republike a chystáme sa ich postupne zavádzať aj v ďalších krajinách. Napríklad prvú pobočku našej požičovne vozidiel Mototechna Drive spustíme v tomto mesiaci v Bratislave na Panónskej ceste. V ponuke budú vozidlá všetkých kategórií, prevažujú však SUV a kompaktné vozidlá. Budeme mať široký výber skladových vozidiel, ktoré budú ihneď k dispozícii,“ uviedol prevádzkový riaditeľ AURES Holdings Petr Vaněček, do ktorého gescie inovácie v rámci skupiny spadajú.

Vďaka AuersLabu sa novo vzniknutá značka AuresApps zasa sústredí na vývoj a predaj špecializovaných softvérových riešení. So svojimi aplikáciami pre oceňovanie vozidiel Algorithmic Pricing či správu skladových zásob vozidiel Stock Allocation už uspela v niekoľkých krajinách aj mimo oblasti nášho pôsobenia, ako je napríklad Rusko alebo Juhoafrická Republika. Rokujeme aj o predaji do USA či Kazachstanu,“ dodal Vaněček.

Podvody s DPH

Slovenská polícia odhalila v Trnavskom kraji prípad podvodu s DPH pri dovoze jazdeniek zo zahraničia. Išlo o takmer 400 jazdených vozidiel z Nemecka, pričom predpokladaná výška škody pre štát je vo výške 700 000 eur. Manipulácia s DPH pri dovážaných jazdenkách je podvod, na ktorý AAA AUTO upozorňuje už niekoľko rokov. „Sme radi, že sa kriminalistom finančnej správy podarilo podvod odhaliť a zároveň aj upozorniť na tento stále existujúci problém. Dúfame, že štátne orgány budú v týchto aktivitách pokračovať, pretože každé vozidlo z dovozu, s ktorým bol spáchaný daňový delikt je okrem škody pre štát samozrejme aj rizikom pre zákazníkov. Ako každý tovar, ktorý bol predmetom trestnej činnosti, môže byť zabavené,“ uzatvoril Vaněček.

Spolupráca s futbalovými klubmi

Sieť autocentier AAA AUTO a značka Mototechna uzatvorila spoluprácu s piatimi klubmi Fortuna ligy, konkrétne ide o ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, FC DAC Dunajská Streda, FC Nitra a AS Trenčín , ktorým poskytne 21 vozidiel. „Kluby dostávajú automobily v hodnote viac ako pol milióna eur. Vozidlá im budeme pravidelne meniť. Každý klub bude využívať jednu dodávku a zvyšok vozidiel tvoria osobné automobily, medzi ktorými sú napríklad Opel Insignia, Škoda Octavia, Kia Sportage či Renault Kadjar,“ uviedla Topolová. „Okrem reklamy na štadiónoch či zón pre fanúšikov plánujeme s futbalistami tiež návštevy detských domovov a nemocníc,“ doplnila Topolová.

Zdroje:aaaauto.sk