AUTORIDE

AAA AUTO má na Slovensku za 15 rokov už 400 000 zákazníkov

Foto_AAA
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Kúpa auta patrí medzi  najväčšie investície v živote bežného človeka. Počet predaných automobilov u nás každoročne stúpa a trendom sa stalo skôr kupovať ojazdené než nové autá. Za nižšiu cenu tak človek môže mať kvalitné vozidlo, ktoré mu urobí rovnakú službu. Nákup jazdenky so sebou však prináša rôzne nástrahy, ktorým treba predchádzať. Preto je výhodnejšie obrátiť sa na profesionálnych predajcov, než kupovať auto od súkromnej osoby niekde na ulici. U nás je dlhodobo najväčším distribútorom ojazdených áut sieť autocentier AAA AUTO, ktorá na slovenskom trhu pôsobí už 15 rokov a za toto obdobie obslúžila už 400 000 zákazníkov na výkupe a predaji.

Väčšina z nás vie, že pred kúpou jazdeného auta je nevyhnutná kontrola jeho technického stavu. Pokiaľ kupujúci sám nie je odborníkom, je určite dobré zobrať si so sebou mechanika a nechať si auto skontrolovať. „Prítomnosť vlastného mechanika, ktorý si so sebou vezme aj vlastný diagnostický prístroj, je ideálnym riešením. Pokiaľ vám bazár neumožní takto auto skontrolovať, radšej si kúpu rozmyslite. U nás ponúkame len dôkladne preverená vozidlá. Pri výkupe kontrolujeme 107 technických parametrov a odmietame až 65 – 70 % ponúkaných vozidiel. Vďaka všetkým kontrolám môžeme zákazníkom poskytnúť 100 % záruku na pôvod auta. V prípade vzniku právnej vady vraciame plnú kúpnu cenu. Zároveň všetky autá vlastníme, takže sa kupujúci nemusí obávať, že sa nebude mať na koho obrátiť s prípadnou reklamáciou. Nový majiteľ má naviac možnosť auto bez udania dôvodu do 7 dní vymeniť za iné,“ hovorí Petr Vaněček prevádzkový riaditeľ siete autocentier AAA AUTO.

Veľkým problémom býva stáčanie odometra, takže majiteľ nevie o skutočnom stave najazdených kilometrov. Slovensko je v prípade boja s týmto problémom o kus vpredu, bohužiaľ prísne pravidlá platia však len pre právnické osoby. Od súkromnej osoby si tak záujemcovia môžu nevedomky kúpiť tzv. stočenku. Títo predajcovia totiž nemusia kupujúceho upozorniť na predaj stočeného auta, ani vydať ODO-PASS. Ešte horšie je to pri nákupe jazdenky zo zahraničia, prepojené databázy má totiž len Slovensko, Belgicko a Holandsko. Právnické osoby, na rozdiel od fyzických, musia pri predaji vozidla zverejňovať VIN čísla a doložiť stavy najazdených kilometrov. Ak to neurobia, hrozia im vysoké pokuty. „U nás stav odometra dôkladne preverujeme. Okrem ODO-PASSU podľa dostupných záznamov tretích strán zhodnotíme, či pri aute nie je podozrenie na neoprávnenú manipuláciu. Okrem toho máme aj vlastnú databázu, v ktorej je približne 1,2 milióna vozidiel predaných od roku 1992 a tiež aj niekoľko miliónov záznamov o autách, ktoré navštívili náš výkup bez uzatvorenia obchodu. Kontinuálne tiež analyzujeme inzertnú ponuku jazdeniek v strednej a západnej Európe. Sledujeme, ako sa mení ich nájazd po dovoze k nám a tieto informácie archivujeme,“ dopĺňa Vaněček.

Pri kúpe ojazdeného auta vždy požadujte skúšobnú jazdu, pri ktorej budete sedieť za volantom a nepoveziete sa len na sedadle spolujazdca. Trasa by mala byť minimálne niekoľko kilometrov dlhá. Venujte pri nej pozornosť všetkým nezvyklým zvukom, prípadne každému zvláštnemu správaniu sa vozidla. Pokiaľ napríklad auto ťahá do strany, môže to byť známkou utajovanej havárie. Ďalšia vec, na ktorú si treba dať pozor, je pozorná kontrola servisnej knižky, ktorá môže byť sfalšovaná. Okrem nej by mal kupujúci venovať pozornosť rôznym právnym vadám. Veľké riziko predstavuje automobil v exekúcii, pretože v tomto prípade nie je možné vykonať zmenu v evidencii vozidiel a exekútor ho potom môže zabaviť. Veľa ľudí netuší, že auto môže byť aj predmetom záložnej zmluvy, kedy si naň majiteľ požičal peniaze. Tieto informácie si záujemcovia môžu overiť na webovej stránke notar.sk. Nemali by ste zabudnúť ani na súhlas manžela či manželky, pretože jeden alebo druhý môže predaj napadnúť a kupujúci sa dostane do súdneho sporu, kde bude označený, že nie je vlastníkom auta, aj keď zaň zaplatil.

Na kupujúceho číha množstvo rizík, ktoré mu môžu pokaziť radosť z nového vozidla. Podchytiť všetky možné problémy je pre laika komplikovaný a zdĺhavý proces s neistým výsledkom. Profesionálni predajcovia investujú do kontrol áut milióny eur a predstavujú ďaleko bezpečnejší spôsob, ako získať vytúžený automobil. Na slovenskom trhu disponuje najširšou ponukou sieť autocentier AAA AUTO, ktorá má svoje zastúpenie v 14 pobočkách. Na Slovensku je spoločnosť aktívna už 15 rokov a za túto dobu obslúžila už 400 000 zákazníkov. Každé vozidlo, ktoré vykúpi, prejde dôkladnou kontrolou a zákazníkom poskytuje pri predaji, kúpe i výmene vždy nadštandardný servis. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam a kvalitným vozidlám sa tak sieť autobazárov AAA AUTO stala prvou voľbou, kam sa kupujúci vyberú kúpiť si ojazdené auto.

Zdroje:aaaauto.sk