Logo Autoride.sk


Stopercentná záchrana na dlhej ceste autom?

Publikoval Denis -

Keď idete na dlhú cestu autom, určite premýšľate o tom, čo ešte, okrem batožiny, má zmysel dať kufra. Nielen mobil a peňaženka sú pre vás životne dôležité veci a na najbližšej dlhej jazde sa o tom určite veľmi rýchlo presvedčíte.

Obsah

Každá cesta si vyžaduje dôkladnú prípravu a cesta autom na veľké vzdialenosti ešte viac. Okrem klasických doplnkov, ako je kábel na nabíjačku, olej, kanistre alebo výstražný trojuholník, patrí do zoznamu povinnej výbavy aj veľa iného.

Nabíjačka autobatérií


O jej dôležitosti a význame sa presvedčíte v okamihu, keď vám batéria odmietne naštartovať motor. Dobrá nabíjačka autobatérií vám pomôže vyhnúť sa týmto nepríjemným problémom s automobilom a správne nabiť batériu.

Ich potreba najčastejšie vzniká v zime, keď batéria automobilu najviac stráca svoj náboj, alebo si po príchode domov zabudnete vypnúť svetlá. Aby vás nič z toho na dlhej ceste a možno v neznámom prostredí neprekvapilo, zabezpečte si do svojho auta tú najlepšiu.

Čistý FAP filter


Emisie oxidu uhličitého nie sú pre našu planétu ničím pozitívnym, a nakoľko sa práve cestná doprava vo veľkom množstve podieľa na ich tvorbe, museli dotyčné orgány zakročiť.

Jedným z najdôležitejších opatrení je zníženie počtu emisií, čo však ale pri neustále sa zväčšujúcom objeme výroby automobilov nie je jednoduché. Aj preto je dobré, ak si pred dlhou cestou necháte prekontrolovať a poprípade vymeniť filtre.

Nový FAP filter je schopný zachytiť obrovské množstvo sadzí, teda filtrovať pevné častice z výfukových plynov dieselových (vznetových ) motorov, a týmto spôsobom sa vyhnúť pri kontrole vášho vozidla mastnej pokute, pretože stanovené pravidlá platia pre väčšinu krajín EÚ.

Detektor radaru


Keď pravidelne cestujete po známej trase, miesto všetkých radarov a cestných kontrol je vám väčšinou už známe a viete presne, kde sa oplatí spomaliť. Na dlhú a často neznámu cestu sa však oplatí byť v strehu aj tým najpozornejším a dlhoročným vodičom.
Alebo si zaobstarajte a doplňte výbavu o detektor radaru, vďaka ktorému sa môžete vyhnúť kontrole aj mastným pokutám, ktoré sa z roka na rok zvyšujú.
motor
Všetko pre tvoje auto za dostupnú cenu
Diskusia: 
Stopercentná záchrana na dlhej ceste autom?
G