AUTORIDE

Stopercentná záchrana na dlhej ceste autom?

Štartovacie káble
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Keď idete na dlhú cestu autom, určite premýšľate o tom, čo ešte, okrem batožiny, má zmysel dať kufra. Nielen mobil a peňaženka sú pre vás životne dôležité veci a na najbližšej dlhej jazde sa o tom určite veľmi rýchlo presvedčíte.

Každá cesta si vyžaduje dôkladnú prípravu a cesta autom na veľké vzdialenosti ešte viac. Okrem klasických doplnkov, ako je kábel na nabíjačku, olej, kanistre alebo výstražný trojuholník, patrí do zoznamu povinnej výbavy aj veľa iného.

Obsah

Nabíjačka autobatérií

O jej dôležitosti a význame sa presvedčíte v okamihu, keď vám batéria odmietne naštartovať motor. Dobrá nabíjačka autobatérií vám pomôže vyhnúť sa týmto nepríjemným problémom s automobilom a správne nabiť batériu.

Ich potreba najčastejšie vzniká v zime, keď batéria automobilu najviac stráca svoj náboj, alebo si po príchode domov zabudnete vypnúť svetlá. Aby vás nič z toho na dlhej ceste a možno v neznámom prostredí neprekvapilo, zabezpečte si do svojho auta tú najlepšiu.

Čistý FAP filter

Emisie oxidu uhličitého nie sú pre našu planétu ničím pozitívnym, a nakoľko sa práve cestná doprava vo veľkom množstve podieľa na ich tvorbe, museli dotyčné orgány zakročiť.

Jedným z najdôležitejších opatrení je zníženie počtu emisií, čo však ale pri neustále sa zväčšujúcom objeme výroby automobilov nie je jednoduché. Aj preto je dobré, ak si pred dlhou cestou necháte prekontrolovať a poprípade vymeniť filtre.

Nový FAP filter je schopný zachytiť obrovské množstvo sadzí, teda filtrovať pevné častice z výfukových plynov dieselových (vznetových ) motorov, a týmto spôsobom sa vyhnúť pri kontrole vášho vozidla mastnej pokute, pretože stanovené pravidlá platia pre väčšinu krajín EÚ.

Detektor radaru

Keď pravidelne cestujete po známej trase, miesto všetkých radarov a cestných kontrol je vám väčšinou už známe a viete presne, kde sa oplatí spomaliť. Na dlhú a často neznámu cestu sa však oplatí byť v strehu aj tým najpozornejším a dlhoročným vodičom.Alebo si zaobstarajte a doplňte výbavu o detektor radaru, vďaka ktorému sa môžete vyhnúť kontrole aj mastným pokutám, ktoré sa z roka na rok zvyšujú.