Jazdenka ako vianočný darček? Prečo nie, v decembri sú najnižšie ceny v rok

Škoda veterán
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Praktický darček pre rodinu

Počet vozidiel evidovaných na Slovensku z roka na rok stúpa. Mať svoje auto je snom väčšiny Slovákov, bez ohľadu na ich vek alebo spoločenské postavenie. Je iba málo vecí, ktoré by im na Vianoce urobili väčšiu radosť ako kľúčiky od auta, hoci aj nie úplne nového. A nakoniec by ani nemuselo stáť veľa peňazí. Práve teraz, na konci roka, sú totiž ceny jazdeniek najnižšie z celého roka.

V AAA AUTO pred koncom roka pravidelne znižujeme ceny, takže v tomto období sú naše vozidlá skutočne dostupnejšie ako v priebehu roka,“ potvrdzuje generálna riaditeľka siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová. „Veľa zákazníkov to využíva a čaká s výmenou vozidla na obdobie okolo Vianoc. Darček pod stromček, napríklad v podobe zánovného automobilu, nadeľujú nielen svojim blízkym, ale často aj sami sebe,“ dodáva.

Rastúci trend predaja jazdených áut na konci roka potvrdzujú aj aktuálne štatistiky. Za posledných päť rokov sa zvyšuje medziročne v priemere o 11 percent. „Je to logické, keďže ekonomike aj ľuďom sa v posledných rokoch v zásade darí, preto sú aj ich Vianoce čím ďalej tým bohatšie,“ poznamenala Karolína Topolová. „V tomto roku zvýšeným predajom zatiaľ najviac nahrávajú aj doteraz pomerne nízke úrokové sadzby na úvery,“ dodala.

A aký praktický darček v podobe nového vozidla vybrať? Pre dospievajúcich v AAA AUTO odporúčajú nenáročné vozidlá s lacnou prevádzkou, napríklad modely Škoda Fabia, Hyundai i30 či Kia Ceed. „Hlavne Hyundai i30 a Kia Ceed kombinujú skvelý pomer ceny, hodnoty a roku výroby,“ hovorí prevádzkový riaditeľ siete autocentier AAA AUTO Petr Vaněček. „Partnerka by mohla pod stromčekom oceniť kľúčiky od automobilu Škoda Octavia Combi, Hyundai ix35 či Volkswagen Touran, čo sú všetko skvelé rodinné vozidlá. A dôchodcom môže zjednodušiť život Ford Fusion, Hyundai ix20, Dacia Duster alebo Suzuki Vitara. Záleží na rozpočte, ale vo všetkých prípadoch sa jedná o vozidlá s vyšším sedením, takže sa do nich dobre nastupuje aj vystupuje. Navyše majú predpoklad dlhovekej prevádzky s minimálnymi nákladmi na servis a charakteristikou motora zodpovedajú tomu, na čo sú starší motoristi celý život zvyknutí,“ dodáva Petr Vaněček.

Na webe aj na pobočkách AAA AUTO, ktoré sú s výnimkou štátnych sviatkov otvorené každý deň minimálne od 9:00 do 21:00 hodiny, si môžu zákazníci vyberať zo stoviek vozidiel. „Na predvianočný a povianočný predaj sme dobre pripravení a ľudia sa tak nemusia báť hektickej nákupnej atmosféry, ktorá panuje inde. Všetky naše vozidlá sú tiež veľmi dobre nasvietené, takže ľudí zimné počasie ani skorá tma pri výbere nijako neobmedzujú,“ uisťuje Vaněček. „Ak si vyberú, nie je dôvod nič zdržiavať a všetko sa dá vyriešiť v priebehu jedného dňa. Ale na druhej strane uponáhľať s výberom auta len preto, že je práve lacnejšie, by nebolo rozumné. Práve v zime odporúčame poriadnu skúšobnú jazdu s našim pracovníkom, ktorý pomôže kvalifikovanou radou nielen vo veci technických parametrov, ale aj možností financovania a poistenia,“ dodáva Petr Vaněček.