AUTORIDE

7 vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

Zaujímavosti
Publikoval Martin  

Väčšina z nás trávi veľa času v aute. Či už dennodenne cestujete do práce alebo ste sa vybrali na výlet, chcete, aby bola jazda čo najpohodlnejšia. Inšpirujte sa praktickými vychytávkami do auta, ktoré vám cestovanie spríjemnia. Tipy poslúžia aj ako nápad na darček pre skutočného milovníka štvorkolesových tátošov.

Hlasový asistent aj do auta

Obsah

Nielen domácnosť, aj auto viete ovládať hlasom. Hlasový asistent za vás síce šoférovať nebude, ale pohodlne s ním môžete ovládať rádio i navigáciu. Na hlasový povel vykoná hovor a zistí momentálnu situáciu na cestách.

Nemusíte sa báť, že by vaše povely nepočul. Aj vďaka ôsmim zabudovaným mikrofónom vám rozumie aj počas hlučnej premávky, hudby či hlasnejšej klimatizácie. Nie všetky modely hlasových asistentov sú kompatibilné so všetkými modelmi áut. Pred kúpou si preto overte, či sa na vaše auto dá pripojiť.

Kamera do auta

Na cestách musíte byť opatrný. Ak sa však niečo stane, je dobré mať záznam, ktorý poslúži napríklad pri jednaní s poisťovňou. Niektoré kamery sa spustia už pri dotyku alebo náraze, aj keď je auto odparkované.

Drahšie kamery sú vybavené i kvalitným nočným videním. Iné majú zabudované GPS a v prípade nehody pošlú pohotovostným službám núdzové „volanie“ s vašou presnou polohou.

Kvalitnejšie kamery majú aj kvalitnejšie záznamy, ale ich video súbory sú väčšie. Ak máte rýchly optický internet, podarí sa vám aj za krátku dobu preniesť na disk veľké záznamy.

Mini ručný vysávač

Udržujte svoje auto čisté kdekoľvek sa nachádzate. S mini ručným vysávačom vysajete aj v priestore medzi sedačkami, kam by s bežným vysávačom len tak ľahko nedostali. Ešte ľahšie a rýchlejšie auto upracete s bezdrôtovým vysávačom, ktorý má viac nadstavcov.

Organizér na sedačky

Deti si radi berú na výlety hračky, ceruzky, tablety a mnoho, pre nás dospelých, nepotrebných vecí. Určite ich však nechcete mať rozhádzané po celom aute. Na to vám poslúži organizér, ktorý zavesíte na zadnú stranu šoférovej a spolujazdcovej sedačky.

Nebudete mať poriadok len v hračkách, odložiť do nich môžete aj svoje „zbytočnosti“, ktoré tak často nepotrebujete, ale predsa sa občas zídu.

Mini kompresor

Šikovný pomocník síce nepatrí do povinnej výbavy, ale mali by ste ho mať po ruke v každom aute. Zadovážte si kompresor s digitálnym displejom, na ktorom sa ukáže presný tlak v pneumatikách. Tiež sa automaticky zastaví, keď dosiahnete potrebný tlak.

Väčšina modelov má niekoľko nadstavcov, takže ich využijete aj na nafukovanie iných vecí ako napríklad bicyklov či lôpt.

Cestovný kávovar

Ak patríte k milovníkom kávy, určite vás táto vychytávka zaujme. S kávovarom do auta si vychutnáte čerstvú a kvalitnú kávu aj na cestách, v pohodlí a teple vozidla. Môžete si vybrať z viacero druhov. Najobľúbenejšie sú praktické kapsulové kávovary.

Kávu pripravíte jednoducho a za pár minút. Kávovar pripojíte cez zapalovač do elektriny a dolejete vodu. Manuálne zariadenie, ktoré sa nezapája do zástrčky, má praktické využitie nielen na cestách, ale aj na dlhej turistike.

Nástroj na prestrihnutie bezpečnosného pásu a rozbitie okna

Nikto neplánuje havarovať, no aj na takéto situácie treba byť pripravený. Pri vážnejších nehodách sa môže stať, že sa budete potrebovať rýchlo dostať z auta, alebo niekoho z neho vytiahnuť.

Sklá áut sú vyrobené tak, aby vydržali čo najviac. Tento nástroj vám ho pomôže rozbiť. Ostrá čepeľ zase dokáže rýchlo prestrihnúť bezpečnostný pás.

A pritom nie je veľký, nosiť ho môžete na kľúčenke, kde ho budete mať stále po ruke.