AUTORIDE

7 najlepších filmových naháňačiek

Naháňačka áut
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

V každom filme sa vždy najlepšia naháňačka objaví tesne pred koncom. Podľa toho môžeš poznať, že ideme do finále. Ľudia ich zbožňujú. Čím namakanejšia, tým lepšia. Tak, ako pokročila technológia, zlepšujú sa aj naháňačky. Už dávno to nie je len o pretekaní. Obsahujú nečakanú situáciu, niečo prekvapivé, nadupané autá a ešte nadupanejších, väčšinou holyvúdskych hercov. Poďme si pripomenúť 7 tých najlepších.

The Italian Job (2003)

Obsah

Ak chcete v slovenčine - Lúpež po taliansky. Tento film poznajú určite všetci. Záverečná scéna. Obrnené auto na prevoz peňazí sa “prepadne pod zem”. 3 upravené Mini Coopery. Prenasledujú ich motorkári a hlavný záporák vo vrtuľníku.

Toto proste musíte milovať. Pozrieť si tento film len raz nestačí.

V hlavných úlohách okúzľujúca Charlize Theron a ešte mladí Mark Wahlberg s Jasonom Statham. Edward Norton sa zmocnil zápornej postavy.

Prepracovaná naháňačka s lúpežou a domyslenými detailami jednoznačne patrí do TOP 7.

2. James Bond: Spectre (2015)

Túto filmovú sériu sledovali naše babky a dedkovia, ešte keď mali pupáky na tvári. Napriek tomu sa britský tajný agent vracia v pravidelných intervaloch. Vždy rozbije pár luxusných áut, obšťastní niekoľko žien a samozrejme zneškodní záporáka.

Zatiaľ najnovší film je Spectre. Predstavil sa v ňom Daniel Craig ako James Bond. Záporne postavy si rozdelili legendárny Christoph Waltz a čo raz viac obľúbenejší wrestlingový zápasník Dave Bautista.

Naháňačka, ktorá tento film exportovala medzi najlepších 7 nie je pred finálnou scénou. Craig naruší seansu JRD (jednotné roľnícke družstvo) a následne ho Bautista prenásleduje na Jaguári C-X 75. Craig si vypožičal Aston Martin DB 10, ktorý ako obvykle zničí. Tentokrát skončil v potoku.

3. Fast 8 (2017)

V tejto filmovej sérii sme si už zvykli na všetko. Naháňačka je druhým menom každého z týchto nadupaných filmov. Preto sa do TOP 7 dostali až dva filmy. Hlavných hrdinov nie je potrebné predstavovať.

Pamätáte si finálnu naháňačku po ľade, kde prenasledovali ponorku? Detailne doriešené záležitosti. Luxusné aj trochu neštandardné autá. Mišn imposibl výkony hercov. Toto radšej doma neskúšajte.

V každom filme vymyslia niečo viac. Myslíte si aj vy, že v ďalšom filme sa bude Vin Diesel naháňať po obežnej dráhe Zeme?

4. 60 sekúnd (2000)

Je najstarším filmom z nášho výberu. Hlavné úlohy si zahrali Nicolas Cage a stále rovnako vyzerajúca Angelina Jolie.

Nick musí ukradnúť luxusných 50 áut, aby zachránil život svojmu bratovi. A bez rozmýšľania dáva dohromady starú partiu.

Naháňačky si môžete užiť počas celého filmu. Najviac ti však utkvie v pamäti tá posledná, kde musia ukradnúť posledné auto.

5. Kuriér 3 (2008)

Každý fanúšik Audi musí túto sériu milovať. Rovnako ako každá žena milujúca polonahého Jasona Stathama. Na tento francúzsky film nás namotivovali už dva skvelé predchádzajúce filmy.

Film dostáva náboj, keď Frank dostane na ruku špeciálny náramok. Ten vybuchne, ak sa vzdiali na 8 metrov od auta.

Naháňačka za naháňačkou.

Najlepšie je jednoznačne po tom ako Frank utopí svoje auto, vytiahne z potoka a prenasleduje záporákov. Následne s ním skočí do vlaku, kde svojimi chvatmi ukončí film.

6. Rallye smrti (2008)

Zabi alebo budeš zabitý. V hlavnej úlohe opäť Jason Statham. Sekundoval mu Tirese Gibson, ktorého môžete poznať zo série Fast & Furious.

Celý film môžeš vidieť rallye, kde súperia väzni v upravených autách. K dispozícii majú zbrane, aby zneškodnili svojich súperov. Veď hlavná cena je sloboda. Kto by nevsadil svoj život?

7. Fast&Furious 5 (2011)

Spomínaný druhý film zbesilej série. Vedel si, že mal natočený film Brazil Job ( pokračovanie nášho čísla 1 Italian Job)? Tvorcovia zrejme upustili z pôvodného plánu po tom, ako vyšiel tento film. Odohrával sa v Rio de Janeiro. A Job tam tiež bol.

V naháňačke vystupujú Dom a Brian. Obaja sedia v ukradnutých policajných autách značky DODGE. Za autá majú pripnutý trezor (pri natáčaní tam bolo pripnuté auto a trezor dorobili efektami). Za chrbtom majú celú skorumpovanú políciu z Ria.

Film dopadne ako každý očakáva a partia okolo Doma ukradne trezor. Keď sa im ho poradí otvoriť, začne hrať Danza Kudúro.

Ktorá naháňačka bola pre teba tou, na ktorú nezabudneš?