3 králi nemeckého luxusu - ktoré modely za ne môžeme považovať?

Audi A8
Zaujímavosti
Publikoval Denis

Milan Lasica raz povedal: “Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami. Na Slovensku nemusia, pretože ide ďalšia oproti.” O tom, že má pravdu, nikto nepochybuje. Treba si však priznať, že rovnako ako sa otáčame za ženami, tak sa otáčame aj za autami. Najmä za tými, ktoré majú ladné krivky. Vrchol nemeckého luxusu reprezentujú 3 konkurenčné modely. Asi už tušíte, že sa dnes pozrieme na BMW radu 7, Audi 8 a Mercedes triedy S. Pohodlne sa usaďte, stlačte brzdu a zaraďte D.

Mníchovská legenda

BMW 7er L (F02)

>Tento príbeh sa začal písať v roku 1977, keď verzia E23 nahradila predchádzajúce BMW E3. Odvtedy vyrástlo ďalších 5 generácií. Súčasná generácia G11/G12 ponúka najmodernejšie technológie napríklad ovládať vozidlo diaľkovým ovládaním.

>Sedmičku nebudete mať nikdy problém rozoznať od svojich bratov, a to z akéhokoľvek uhla. Pri pohľade spredu je to brutálna maska s (pre BWM typickými) mriežkami chladiča. Kruhové svetlomety pripomínajú oči šelmy. Z bočného pohľadu je to jednoznačne dĺžka, ktorá je rozdielovou. Ak sa pozriete zozadu, široky rázvor kolies Vám prezradí, že ide o kráľa z Mníchova.

>Keď olympijským kruhom jeden chýba

/h2>

>>Moja osobná skúsenosť je taká, že som odhodil všetky zábrany a vyrazil na cestu. Obiehať 5 áut naraz? Bez problémov. Prášil som po diaľnici 240 km/h, vôbec to nebolo cítiť. Kolega, čo išiel so mnou to vôbec nevnímal, len sa mu zdalo, že sa stromy hýbali nejako rýchlo. Podľa zvuku usudzoval rýchlosť okolo 150tky. A bol to iba “slabučký trojlitrík”.

>>Osmička poskytuje predĺženú verziu pre tých, ktorí sa radi nechávajú voziť. Tí, ktorí si radi užívajú šoférovanie v luxusnom aute, určite zvolia krátku verziu. Veď kto by neocenil, že z auta vyjdete aj po piatich hodinách jazdy svieži a nepomačkaný. Druhý kráľ je z Ingolstadtu.

>>V Stuttgarte má prvá trieda označenie S

> src="https://autoride-dev.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/assets/6ae3541e-d518-4c34-b12a-39aeaa9c2ab2/850px.jpg" alt="mercedes benz" title="Mercedes Benz" uuid="6ae3541e-d518-4c34-b12a-39aeaa9c2ab2" author="pixabay.com " attribution="" license="" source=" https://pixabay.com/en/auto-autumn-benz-luxury-car-2178926/"/>

>>Každý má vlastné vnímanie, pre mňa je absolutným favoritom S klasse. Užasný vzhľad v kombinácii s luxusom nenechá chladného nikoho.