Logo Autoride.sk

12 výkonných a moderných áut, ktoré sú stále vybavené manuálnou prevodovkou

Publikoval Denis -

Autá sú čoraz výkonnejšie a manuálna prevodovka nie je pri takýchto autách vždy ponúkaná, práve naopak. Štandardom mnohých výkonných áut sa stala automatická prevodovka, ktorá však mnohých milovníkov áut vôbec neteší. Poďme sa pozrieť na 12 áut, o výkone 450 a viac konských síl, ktoré sú stále vybavené manuálnou prevodovkou.

Obsah

Porsche 911 Carrera GTS - 450 konských síl


Táto 911-tka je vybavená sedemstupňovou manuálnou prevodovkou a celkový výkon dosahuje 450 konských síl. Pod kapotou možno nájsť plochý šesťvalec preplňovaný dvojicou turbodúchadiel a okrem zadného pohonu možno toto Porsche dostať aj s pohonom štyroch kolies v troch rôznych karosárskych prevedeniach.

Chevrolet Camaro SS - 460 konských síl


Súčasné Camaro SS kombinuje zadný pohon s vidlicovým osemvalcom (V8) o objeme 6.2 litra a výsledkom je niečo naozaj skvelé - ohromný výkon a prenádherný zvuk.


Chevrolet Corvette Stingray and Grand Sport - 460 konských síl


Corvette má pod kapotou rovnaký motor ako predošlý Chervrolet Camaro SS a teda V8 o objeme 6.2 litra, ale narozdiel od šesťstupňového manuálu je Corvette Stingray vybavená až sedemstupňovou manuálnou prevodovkou z dôvodu lepšej spotreby.

Ford Mustang GT - 460 konských síl


Rok 2018 znamenal pre Mustang viacero úprav na ich vidlicovom osemvalci o objeme 5.0 litra. Výsledkom týchto úprav je beštia, ktorá dokáže ísť do otáčok a narobiť poriadny hluk.

Cadillac ATS-V Coupe - 464 konských síl


Coupe verzia tohto modelu je momentálne v ponuke aj s manuálnou prevodovkou a ponúka ohromný zážitok z jazdy.

Dodge Challenger R/T Scat Pack - 485 konských síl


Dodge Challenger R/T Scat Pack kombinuje nepreplňovaný vidlicový osemvalec (V8) a šesťstupňovú manuálnu prevodovku. V ponuke je taktiež osemstupňový automat, pokiaľ chceš byť na šprinte o trochu rýchlejší.

Porsche 911 GT3 - 500 konských síl


Porsche sa v roku 2013 pri 911 GT3 rozhodlo ponúknuť iba manuálnu prevodovku, no milovníci tohto auta sa jednoducho vzbúrili. Porsche hlas ľudu neignorovalo a preto v roku 2018 pri GT3 ponúklo šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Nepreplňovaný plochý šesťvalec o objeme 4.0 litra, ktorý dokáže ísť až do 9000 otáčok za minútu je jednoducho nezabudnuteľný zážitok a pre majiteľov tohto auta denno-denný pôžitok.

Ford Mustang Shelby GT350 - 526 konských síl


Ford sa rozhodol ponúkať GT30 iba s manuálnou prevodovkou. Tak to má byť. Ide totiž o vidlicový osemvalec (V8) o objeme 5.2 litra.

Chevrolet Camaro ZL1 - 650 konských síl


Zatiaľ čo Chevrolet predstavil pre model ZL1 1LE 10-stupňovú automatickú prevodovku, v ponuke je taktiež šesťstupňový manuál. Nepochybne 10-stupňový automat pomáha rýchlejším časom na trati, no s manuálnou prevodovkou je to predsa len väčšia zábava.


Chevrolet Corvette Z06 - 650 konských síl


Tak ako aj Corvette Stingray či Camaro SS, aj ZL1 a Z06 zdieľajú preplňovaný vidlicový osemvalec (V8) o objeme 6.2 litra. Ten však v tomto prípade poskytuje výkon ohromných 650 konských síl.

Dodge Challenger SRT Hellcat - 717 konských síl


Viac ako sedemsto konských síl pod kapotou a manuálna prevodovka sa môže zdať ako priveľa, no akonáhle dostaneš tieto kone pod kontrolu, máš sa na čo tešiť.


Chevrolet Corvette ZR1 - 755 konských síl


Najvýkonnejším autom tohto zoznamu sa stáva Corvette ZR1 o výkone 755 konských síl, ktoré získalo taktiež ocenenie Výkonné auto roku 2019. S osemstupňovou automatickou prevodovkou síce môže byť o niečo rýchlejšie, no rozhodne nejde o väčšiu zábavu.
motor
Všetko pre tvoje auto za dostupnú cenu
Diskusia: 12 výkonných a moderných áut, ktoré sú stále vybavené manuálnou prevodovkou
G