logo autoride automagazin auta vsetko o autach
arrow_upward

Pozri si šprint autobusu poháňaného prúdovým motorom a efektnými plameňmi, ktoré dosahujú niekoľko metrov!

Zatiaľ čo klasické autobusy sa snažia znížiť náklady a vo veľkých metropolách ísť cestou elektromotorov, pán Gerd Habermann a jeho tím sa snažia o úplný opak. Tento tím sa snaží o dosiahnutie čo najvyššej rýchlosti autobusu! No nejde iba o odľahčenie, výmenu motora či jeho úpravu, tento tím sa postaral o premenu nemotorného autobusu v šprintéra. Výkon a rýchlosť mu totiž dodáva prúdový motor s prídavným spaľovaním.

Tento naozaj netradičný autobus dokáže vypľuť dlhé plamene, ktoré mu zaistili v tomto roku na festivale Flame and Thunder vo Veľkej Británií potlesk a ovácie. Podľa VeeDubRacing, tento autobus je vybavený motorom J-34, ktorý má svoj pôvod v 40-tych rokoch. Tento typ motora bol použitý vo viacerých bojových lietadlách svojej doby, vrátane F2H Banshee, F3D Skynight či P-2 Neptune.

Podľa špecifikácií na oficiálnom webe GH Racing dosahuje tento autobus vďaka tejto výbave výkon ohromných 19 726 "mechanických" konských síl. VeeDub taktiež tvrdí, že tento autobus je schopný zdolať štvrť míle (400 metrov) už za menej ako 10 sekúnd, čo je naozaj skvelé pokiaľ berieme do úvahy váhu a konštrukciu celého "vozidla". Vo videu sa však kvôli zhoršeným podmienkam nepodarilo túto hranicu pokoriť, autobus sa vyšplhal na 11,20 sekúnd a dosiahol rýchlosť 203 km/h.

Ak by takéto autobusy bežne jazdili, zrejme by sme občas pouvažovali nad jazdou. A čo ty?

Diskusia

info Pre pridanie komentáru je potrebné sa prihlásiť.