logo autoride automagazin auta vsetko o autach
arrow_upward

Pozri si BMW E30 M3 s motorm 2JZ na ľade uháňajúce rýchlosťou 344 km/h!

Jazda na ľade je nepochybne skúškou precíznosti za volantom a zároveň si vyžaduje obrovskú dávku trpezlivosti. Zvyčajne nie je jednoduché dosiahnuť vysokú rýchlosť, pretože pneumatiky jednoducho prešmykujú. Stačí jedno nedbalé pootočenie volantom a auto kĺže bokom, čo je taktiež zábava, no nie v prípade, ak je v tvojom úmysle prekonať rýchlostný rekord.

Tohto vodiča BMW E30 M3, ktoré má pod kapotou motor 2JZ, očividne jazda na ľade nerozhodila, čoho výsledkom je aj svetový rekord najvyššej dosiahnutej rýchlosti na ľade na aute. Výsledkom bola rýchlosť 344 km/h!

Zábery vznikli v Årsunda, vo Švédsku na zamrznutom jazere počas akcie Speed Week 2019. O prestavbu auta na monštrum, ktoré si dáva ľad a sneh na raňajky, sa postaral tím Buldre Racing a auto šoféroval Vidar Jødahl. Celkový výkon je ohromných 1300 konských síl.

Táto E30 M3 tak porazila autá ako Nissan GT-R či Audi RS6, rovnako ako aj všetky ostatné autá, ktoré sa zúčastnili tejto akcie. Klobúk dole, dostať z E30, hoci vybavenej legendárnym 2JZ motorom 1300 koní a rýchlosť viac cez 300 km/h je skutočne ohromné na akomkoľvek povrchu!

Diskusia

info Pre pridanie komentáru je potrebné sa prihlásiť.