Výsledky vyhľadávania
-
Podvody s najazdenými kilometrami môžu nelegálne zvýšiť hodnotu ojazdeného vozidla až o 25 percent
Vodiči v rôznych krajinách majú tendenciu meniť autá za nové každých 3 až 5 rokov. To znamená, že počas jedného desaťročia môžu predávať staré a kupovať novšie vozidlá dva- až trikrát. Problém zmeny stavu tachometra alebo ľudovo známe “stáčanie kilometrov” nezmizol a ľudia vďaka nemu prichádzajú o veľa peňazí.
-
Počet záznamov o najazdených kilometroch v ODO-Passe sa od nového roka rozšíri
Podvody s odometrami stoja dodnes spotrebiteľov v EÚ ročne miliardy eur. Nekalé praktiky s počítadlom prejdenej vzdialenosti deformujú trh s ojazdenými vozidlami a majú negatívny dopad na všetky subjekty v automobilovom priemysle. Doterajšia prax ukázala, že najúčinnejší spôsob eliminácie podvodov je zaznamenávanie informác…
-
Nekonečný príbeh podvodov s jazdenkami
Kúpa ojazdeného vozidla prináša so sebou viaceré riziká. Na jednej strane sú to napríklad stočené kilometre, omladenie roku výroby, sfalšované doklady alebo identifikátory vozidla. Na strane druhej tu sú spoločnosti vydávajúce rôzne reporty a certifikáty naoko garantujúce údaje o vozidle. Nepríjemnú skúsenosť má pán Peter z Dubnice nad Váhom, ktorý si vyhliadol Citroën C4 Grand Picasso cez autobazár v Kalnej nad Hronom. Cena 7-tisíc eur, najazdených necelých 51-tisíc kilometrov, rok výroby 2012. Predajca v inzeráte samozrejme vyzdvihol „top stav“. V inzeráte a ani v reporte, ktorý si zakúpil od „priekupníckej“ spoločnosti nebola žiadna zmienka o tom, že vozidlo nie je v poriadku.
-
Štyri roky po schválení zákona a zákaze, patria manipulácie s odometrami stále medzi obľúbené praktiky ako navýšiť cenu jazdenky
Na tuzemskom trhu ojazdených automobilov, je ešte stále možné ľahko dosiahnuť úpravu najazdených kilometrov na odometri. Okrem návodov na internete, ako si s tým poradiť svojpomocne, ponúkajú túto možnosť aj spoločnosti, ktoré sa zaoberajú napríklad tunningom automobilov či klasické autoservisy, kde si zájdete na bežnú opravu alebo výmenu pneumatík. Zákon, ktorý zakazuje stáčanie odometrov pod hrozbou pokuty od 5000 do 50 000 €, bol pritom NR SR schválený už pred štyrmi rokmi, presnejšie v novembri 2015.
-
Chaos v Poľsku: parlament omylom zrušil tresty za stáčanie odometrov ešte skôr, než začali platiť
Je tak ohrozené trestanie manipulácie s najazdenými kilometrami
-
Po Slovensku začala riešiť stáčanie odometrov už aj Česká republika
Český Senát potvrdil nelegálnosť stáčania odometrov