logo autoride automagazin auta vsetko o autach
arrow_upward

#HiFive: Daimler oslavuje piaty titul majstra sveta, ktorý získal Lewis Hamilton


Spoločne sme dokázali niečo, čo je jedinečné aj v dlhej histórii motoristického športu značky Mercedes-Benz!“ Oceňuje Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler piaty titul majstra sveta Formuly 1 FIA (F1), ktorý aktuálne vybojoval Lewis Hamilton ako jazdec tímu Mercedes-AMG Petronas Motorsport po záverečnom zápolení na mexickej pretekárskej trati.

Päť alebo viac titulov majstra sveta za celú históriu Formuly 1 pred Hamiltonom získali doposiaľ len legendárny jazdec Strieborných šípov Juan Manuel Fangio a jazdiaci za Mercedes Michael Schumacher. Hamilton počas svojho doterajšieho pôsobenia v F1 vždy pretekal na vozidlách s motorom Mercedes-Benz.

Bol to absolútne najfantastickejší pretekársky víkend, len veľmi zriedka má človek príležitosť zblízka sledovať, ako sa z ľudí stávajú legendy a z tímov zaprisahané jednotky, ktoré sa nachádzajú úplne na vrchole svetovej špičky. Presne to sa teraz stalo.“ Prejavuje nadšenie nad víťazstvom Hamiltona a celého hviezdneho tímu Dieter Zetsche, ktoré sledoval v priamom prenose rovnako ako množstvo zamestnancov spoločnosti Daimler nielen v Nemecku ale na celom svete.