logo autoride automagazin auta vsetko o autach
arrow_upward

HAVEL & PARTNERS si udržala pozíciu najúspešnejšej kancelárie v rámci súťaže Právnická firma roka ČR


Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS získala v rámci 12. ročníka súťaže Právnická firma roka ČR cenu za najlepšie klientske služby, prvenstvo si pripísala tiež v kategórii Fúzie a akvizície a najlepšie umiestnenie obsadila už po štvrtýkrát v kategórii Verejné obstarávanie. Vo všetkých ostatných kategóriách sa umiestnila medzi najlepšími a najviac odporúčanými kanceláriami, čím potvrdzuje svoje výnimočné postavenie na českom právnom trhu, ktoré je unikátne aj v rámci Európy. Túto prestížnu súťaž pravidelne usporadiava spoločnosť EPRAVO.CZ pod záštitou Českej advokátskej komory a Ministerstva spravodlivosti ČR. Výsledky boli slávnostne vyhlásené 4. novembra 2019 na pražskom Žofíne za účasti predstaviteľov popredných advokátskych kancelárií a osobností českej justície.

Prvenstvo, o ktorom rozhodli pozitívne referencie našich klientov, je tým najväčším ocenením našej práce, pretože spokojný klient je podstatou výkonu advokácie. Sme radi, že klienti opakovane oceňujú naše špičkové právne a daňové služby, časovú flexibilitu, lojalitu, medzinárodný štandard kvality našich služieb, ale aj ďalšie pridané hodnoty, ktoré im prinášame, ako napríklad využitie našej unikátnej siete kontaktov, detailnú znalosť ich podnikateľských odborov a s tým spojené vyhľadávanie obchodných príležitostí alebo ďalšie právnické a manažérske vzdelávanie prostredníctvom našej akadémie či sponzoringu českých vydaní najlepších svetových manažérskych publikácií,“ komentuje tohtoročný úspech zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Víťazstvo si HAVEL & PARTNERS odniesla tiež za oblasť fúzií a akvizícií, v ktorej je už viac ako 10 rokov lídrom na trhu, a to nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v celej strednej Európe. „Ocenenie v kategórii Fúzie a akvizície, čo je naša kľúčová špecializácia od založenia kancelárie, ktorá nám priniesla zásadných klientov a pomohla nám vyrásť v najväčšiu nezávislú právnickú firmu v strednej Európe, znamená predovšetkým uznanie viac ako ôsmich desiatok našich kolegov. Tým patrí veľké poďakovanie za ich špičkové znalosti, budovanie unikátneho know-how, ale aj za ich nepretržité nasadenie. Rovnako tak musíme poďakovať stále rastúcemu počtu klientov za dôveru, s ktorou sa na nás obracajú,“ dodáva k víťazstvu partner Jan Koval, ktorý sa podieľa na vedení najväčšieho transakčného tímu v strednej Európe. Za posledných desať rokov kancelária zrealizovala viac ako 600 transakcií v hodnote presahujúcej 600 miliárd korún.

Kategóriu Verejné obstarávanie vyhrala HAVEL & PARTNERS už po štvrtýkrát a je teda najúspešnejšou advokátskou kanceláriou v tejto oblasti. „Oblasť verejného sektora je veľmi komplexná a významná, a to právne aj ekonomicky. Opakovaný úspech v kombinácii s klientskym ocenením našich služieb je pre nás najlepším možným dôkazom dobre odvedenej práce,“ zhŕňa Josef Hlavička, partner kancelárie stojaci na čele poradenského tímu pre verejný sektor, ktorý tvorí 25 právnikov. V Českej republike i na Slovensku pokrýva tento špecializovaný tím všetky právne oblasti relevantné pre verejný sektor, vrátane legislatívy, a vďaka svojmu unikátnemu know-how zabezpečuje poradenstvo veľmi komplexným a efektívnym spôsobom.

Vo všetkých ďalších 15 odborných kategóriách bola kancelária vybraná medzi veľmi odporúčané kancelárie (tzv. top tier). V kategórii Trestné právo, ktorej sa HAVEL & PARTNERS sama priamo nezúčastňuje, sa medzi najlepšie hodnotenými kanceláriami umiestnila advokátska kancelária SEIFERT A PARTNEŘI, s ktorou HAVEL & PARTNERS exkluzívne spolupracuje v oblasti trestnoprávneho poradenstva.

Podľa výsledkov všetkých doterajších ročníkov súťaže je HAVEL & PARTNERS podľa súčtu všetkých nominácií a titulov opäť najúspešnejšou a najkomplexnejšou advokátskou kanceláriou v Českej republike i na Slovensku. „Tieto vynikajúce výsledky dokladajú našu všestrannosť a špičkovú kvalitu všetkých našich špecializovaných tímov. V súčasnej dobe poskytujeme našim klientom poradenstvo vo všetkých oblastiach ich podnikateľského i privátneho života. Od septembra sme pre nich navyše významne rozšírili daňový tím a portfólio daňových služieb,“ sumarizuje celkové výsledky kancelárie a ďalší rozvoj Jaroslav Havel.

Právnická firma roka je odborová súťaž hodnotiaca právny servis firiem pôsobiacich na území Českej a Slovenskej republiky. Prvýkrát bola vyhlásená v Českej republike v roku 2008, od roku 2013 prebieha tiež na Slovensku.